НаУКМА

Інформаційний пакет ЄКТС

<< повернутись

Код: 320120

Назва:

Українська генеалогія: джерела, методи дослідження і репрезентації



Анотація: Курс покликаний ознайомити студентів з методологією генеалогічного дослідження від початків пошукової роботи й обробки зібраної інформації до її оформлення у науковий текст. Значна увага буде приділена історіографії та джерелам - як тим, що безпосередньо містять генеалогічний матеріал, так і тим, що допомагають його розкодувати. На конкретних прикладах розглядатимуться особливості роботи із носіями генеалогічної інформації, які стосуються різних станів і соціальних груп та хронологічно охоплюють період від Середньовіччя до наших днів (включаючи електронні бази даних та ДНК-аналіз).

Тип дисципліни: вибіркова

Рік навчання: 2

Семестр: літній

Кількість кредитів: 3(загальна кількість годин - 90 год.; аудиторні години - 26 год.; лекції - 14 год.; семінарські заняття - 12 год.; самостійна робота - 64 год.)

Форма контролю: залік

Викладач(і): Тесленко І.А., к.і.н., доц.

Результати навчання: У результаті вивчення дисципліни студент повинен:
- ознайомитись з історією становлення української генеалогії, як напрямку наукових досліджень;
- знати, якими є основні джерела вивчення української генеалогії;
- уміти аналізувати джерела, які містять генеалогічну інформацію;
- уміти складати генеалогічні схеми та розписи;
- ознайомитися з технікою написання генеалогічних досліджень.


Спосіб навчання: аудиторний

Необхідні обовязкові попередні й супутні модулі: Історія України 1-2.

Зміст дисципліни: Курс покликаний ознайомити студентів з методологією генеалогічного дослідження від початків пошукової роботи й обробки зібраної інформації до її оформлення у науковий текст. Значна увага буде приділена історіографії та джерелам - як тим, що безпосередньо містять генеалогічний матеріал, так і тим, що допомагають його розкодувати. На конкретних прикладах розглядатимуться особливості роботи із носіями генеалогічної інформації, які стосуються різних станів і соціальних груп та хронологічно охоплюють період від Середньовіччя до наших днів (включаючи електронні бази даних та ДНК-аналіз).


Рекомендована література: 1. Bettinger B.T. The Family Tree Guide to DNA Testing and Genetic Genealogy. F&W Publications Inc, 2019. 272 p.


2.Compagna L. Genealogy: Tools, Tricks and Tips for Putting Together Your Family Tree. Candco Corporation, 2019. 286 p.


3.Davis G. Solving Genealogy Problems: How to Break Down 'brick walls' and Build Your Family Tree. Little, Brown Book Group, 2011. 224 p.


4.Osborn H. Genealogy: Essential Research Methods. The Crowood Press Ltd, 2012. 272 p.


5.Schepp B., Schepp D. Online Genealogy Handbook. Sterling Publishing Co Inc, 2009. 256 p.


Форми та методи навчання: лекції, семінарські заняття, самостійна робота

Методи й критерії оцінювання: рейтингове оцінювання за 100-бальною системою: поточний контроль - 70 балів (опитування, виступи на семінарах, письмові завдання); підсумковий контроль - 30 балів (письмовий залік).

Мова навчання: українська