НаУКМА

Інформаційний пакет ЄКТС

<< повернутись

Код: 342344

Назва:

Органічна хімія -2



Анотація: Основним завданням курсу «Органічна хімія-2» є вивчення теоретичних основ органічної хімії, зокрема, електронної природи та просторового розташування зв'язків у сполуках вивчених класів, мати уявлення про просторову та оптичну ізомерію органічних сполук; систематичні і тривіальні назви сполук вивчених класів; механізми вивчених реакцій, джерело добування ( природне і синтетичне ) речовин вивчених класів, а також як визначати продукти за початковою речовиною та початкову речовину за продуктами реакції . Набуті знання нададуть можливість назвати за систематичною номенклатурою сполуку вивчених класів за структурною формулою; написати структурну формулу для сполуки вивчених класів за систематичною назвою; охарактеризувати будову, одержання, характеристику представників гомологічного ряду, порівняти властивості сполук з різноманітними замісниками, а також сполук різних класів; визначати характер не тільки прямих, але й побічних продуктів; а також користуючись загальними принципами хімічної кінетики та термодінаміки визначати вплив реакційних умов (розчинник, концентрації реагентів, температура, тиск ) на швидкість взаємодії реагентів; та надати оцінку реакції як технологічного процесу з точки зору його екологічної небезпеки.

Тип дисципліни: обов`язкова

Рік навчання: 2

Семестр: ІV весняний

Кількість кредитів: 8

Форма контролю: екзамен

Викладач(і): доцент, к.х.н. Жалніна Г.Г., асистент Сікач А.В.

Результати навчання: ПР01. Розуміти ключові хімічні поняття, основні факти, концепції, принципи і теорії, що стосуються природничих наук та наук про життя і землю, а також хімічних технологій на рівні, достатньому для їх застосування у професійній діяльності та для забезпечення можливості в подальшому глибоко розуміти спеціалізовані області хімії.
ПР03. Описувати хімічні дані у символьному вигляді.
ПР04. Розуміти основні закономірності та типи хімічних реакцій та їх характеристики.
ПР05. Розуміти зв’язок між будовою та властивостями речовин.
ПР12. Знати основні шляхи синтезу в органічній хімії, включаючи функціональні групові взаємоперетворення та формування зв’язку карбон-карбон, карбон- гетероатом.
ПР13. Аналізувати та оцінювати дані, синтезувати нові ідеї, що стосуються хімії та її прикладних застосувань.
ПР14. Здійснювати експериментальну роботу з метою перевірки гіпотез та дослідження хімічних явищ і закономірностей.
ПР15. Спроможність використовувати набуті знання та вміння для розрахунків, відображення та моделювання хімічних систем та процесів, оброблення експериментальних даних.
ПР17. Працювати самостійно або в групі, отримати результат у межах обмеженого часу з наголосом на професійну сумлінність та наукову доброчесність.
ПР18. Демонструвати знання та розуміння основних фактів, концепцій, принципів та теорій з хімії.
ПР19. Використовувати свої знання, розуміння, компетенції та базові інженерно-технологічні навички на практиці для вирішення задач та проблем відомої природи.
ПР20. Інтерпретувати експериментально отримані дані та співвідносити їх з відповідними теоріями в хімії.
ПР25. Вміти правильно оцінювати актуальність розвитку окремих наукових напрямків і брати участь в їхніх розробках

Спосіб навчання: аудиторний

Необхідні обовязкові попередні й супутні модулі: Загальна та неорганічна хімія; аналітична хімія, хімія високомолекулярних сполук, методи виділення та дослідження органічних сполук.

Зміст дисципліни: вивчення теоретичних основ органічної хімії, зокрема хімічного зв'язку, просторової будови молекул органічних речовин та пов'язаних з ними хімічними властивостями основних класів органічних сполук (алкани, алкени, алкіни, алкадієни, арени, галогено-, нітро- та гідроксилпохідні вуглеводнів, карбонільні сполуки, карбонові кислоти, гетероциклічні сполуки, вуглеводи, амінокислоти, пептиди і білки), методів їх одержання, набуття практичних навичок


Рекомендована література: Основна:

Ластухін Ю.О., Воронов С.А. Органічна хімія. –Львів: Центр Європи. –2000.

Черних В.П. та ін. Органічна хімія.-Харків.:Основа, кн.1-3, 1993-1997.

Методичні вказівки до виконання лабораторних робіт з курсу “Органічна хімія” для студентів факультету природничих наук спеціальність “хімія”. –К.: НаУКМА, 2002.

Жалніна Г.Г. Збірник завдань для контролю самостійної роботи при вивченні курсу

«Органічна хімія». Ч. 1,2.- Київ : КОПІ-Центр НаУКМА. – 2005.

Додаткова:

Бобрівник Л., Руденко В., Лезенко Г. Органічна хімія. – К.:Перун, 2005.

Воронов С., Дончак В., Когут А. Органічна хімія. -Львів.: Львівська політехніка, 2021.

Bruice P.Y. Organic chemistry. Kindle Edition, 2020.

Organic chemistry: a modern approach . Both volumes. Paperback, 2017.

Sorrell T.N. Organic chemistry. Hardcover, 1998.

Terney A. Modern organic chemistry. Both volumes. 1990.

Michael B. Smith M.B. Advanced Organic Chemistry: Reactions, Mechanisms, and Structure. Wiley, 2013.

Sharp J.T., Gosney I, Rowley A.G. Practical organic chemistry. 1989.





Форми та методи навчання: лекції (28 год.), практично-лабораторні заняття (56 год.), самостійна робота (156 год.)

Методи й критерії оцінювання: Рейтингове оцінювання за 100-бальною системою: поточний контроль - 70 балів (опитування, виступи на практично-лабораторних заняттях, індивідуальне письмове завдання); підсумковий контроль - 30 балів (письмовий екзамен).

Мова навчання: українська