Код: 342931Назва:
Етнокультурні процеси нового і новітнього часу
Анотація: Курс «Етнокультурні процеси нового і новітнього часу» входить до складу блоку вибіркових дисциплін магістерської програми «Культурологія», а також може слугувати додатковою дисципліною для професійної підготовки студентів, що навчаються на інших гуманітарних спеціальностях.
Даний курс присвячено розгляду сучасного стану теорії етносу й аналізові функціонування окремих її складників. Також розглядаються окремі аспекти функціонування етнічних культур у поліетнічних суспільствах і цивілізаційних процесах зламу ХХ–ХХІ ст.
Основна увага в цьому курсі присвячується вивченню динаміки розвитку концепцій етносу, їх суспільного самоусвідомлення, процесам національного самоусвідомлення, дослідженню специфіки культурно-політичного розвитку в країнах Західної, Центральної, та Східної Європи, вивченню художніх творів та державотворчих концепцій різних європейських держав, та порівнянню специфіки перебігу цих процесів у різних суспільствах за різних політичних, соціальних і культурних умов. Тип дисципліни: вибірковаРік навчання: 2Семестр: 3Кількість кредитів: 5 (загальна кількість годин - 150 год.; аудиторні години - 50 год.; лекції - 30 год.; семінарські заняття - 20 год.; самостійна робота - 100 год.)Форма контролю: залікВикладач(і): кандидат історичних наук, доцент Нікішенко Ю.І.Результати навчання: - Знати: основні підходи до теорії етносу та етнічних і етнокультурних процесів у гуманітарній науці сучасності, точки зору на етнос його структуру та культуру у етнології кінця 20 початку 21 століття. - Уміти: орієнтуватися у сучасних теоретичних напрацюваннях в області культурології та етнології, застосовувати набуті знання для аналізу етнічних та етнокультурних процесів сьогодення.Спосіб навчання: аудиторнийНеобхідні обовязкові попередні й супутні модулі: Етнологія, Соціальна і культурна антропологія, Порівняльна етнологія, Структуралізм.Зміст дисципліни: Аналіз та детальне опрацювання новітніх теоретичних досліджень, щодо сучасного стану основного об'єкту етнології, етносу та його культури. Розглядаються вітчизняні та зарубіжні дослідження, що у різний спосіб аналізують сучасні підходи до визначення природи етносу, його структури та історії.Рекомендована література: Бромлей Ю.В. Этнография. - М., 1982Бромлей Ю.В. Современные проблемы этнографии. - М., 1981Бромлей Ю.В. Очерки теории этноса. - М., 1983Тишков В.А. Реквием по этносу. Исследования по социально-культурной антропологии. - М., 2003Форми та методи навчання: лекції, семінарські заняття, самостійна робота.Методи й критерії оцінювання: Поточний контроль (70 %) - доповіді на семінарах, альбом-конспект
Підсумковий контроль (30 % контрольні завдання)
Мова навчання: українська