НаУКМА

Інформаційний пакет ЄКТС

<< повернутись

Код: 343066

Назва:

Адвокація в охороні здоров`я



Анотація: Адвокація є методом впливу на владу, на владну політику, на правила гри у політиці, на середовище, у якому ми живемо. Українське суспільство дорослішає, отже, готове оволодіти цим методом для успішного впровадження свого бачення, якою має бути Україна в охороні здоров'я та стандарти нашого життя.

Тип дисципліни: вибіркова

Рік навчання: ІІ

Семестр: весняний

Кількість кредитів: 3 (загальна кількість годин - 90 год.; аудиторні години - 28 год.; лекції - 10 год.; семінарські заняття - 18 год.; самостійна робота - 62 год.)

Форма контролю: залік

Викладач(і): Ануфрієва Валентина Володимирівна

Результати навчання: У результаті вивчення дисципліни студент повинен:
- знати еволюцію медичного права в Україні;
- уміти застосовувати набуті знання для аналізу різних питань з медичного права.


Спосіб навчання: аудиторний, дистанційний

Необхідні обовязкові попередні й супутні модулі: Загальний менеджмент, проєктний менеджмент, стратегічний менеджмент, менеджмент якості.

Зміст дисципліни: Сучасне медичне право України розвивалося в декілька етапів: спершу в 60-ті - середині 70-х років XX століття, коли суспільство за рахунок бурхливого розвитку трансплантології, реаніматології, генетики зіткнулося з великою кількістю раніше невідомих проблем морально-етичного і правового характеру були актуальними дослідження в галузі правового регулювання цих напрямів і медичної діяльності взагалі. Другим етапом є кінець 70-х років до 1991 року, до незалежності України, де основна увага приділялася питанням правових аспектів організації охорони здоров'я, юридичній відповідальності медичних працівників, організаційно- правовим питанням профілактичної медицини. Третій період (з 1992 року і продовжується в теперішній час), пов'язаний з кардинальними змінами укладу життя суспільства, у тому числі і медичної галузі. Сучасний стан медичного права України порівнюється також з міжнародним досвідом та розумінням прав і обов'язків пацієнтів. сфери охорони здоров'я громадян.


Рекомендована література: Основна література:
1. "ISO 9000:2005. Системи менеджменту якості. Основні положення та словник".
2. "ISO 9001:2008 (ДСТУ ISO 9001:2009) Системи менеджменту якості. Вимоги".
3. "ISO 9001:2015 Системи менеджменту якості. Вимоги".
4. "ISO 19011:2011 Керівні вказівки щодо аудиту систем менеджменту".
5. J.P. Russell Know and Follow ISO 19011's Auditing Principles.
6. How is it working? A new approach to measure governance in the health system in Ukraine. World Bank report. June 2015. pp.152-159
Додаткова література:
1. Quality management principles (iso.org)
2. Avedis Donabedian Evaluating the Quality of Medical Care.
3. A guide on quality improvement methods. Healthcare Quality Improvement Partnership. June 2015.
4. Donald M Berwick. A primer on leading the improvement of systems. BMJ 1996;312:616-22.


Форми та методи навчання: лекції, семінарські заняття, самостійна робота

Методи й критерії оцінювання: рейтингове оцінювання за 100-бальною системою: поточний контроль -70 балів (участь у практичних заняттях, виконання завдань самостійної роботи); підсумковий контроль - 30 балів (залік).

Мова навчання: українська