• Літній табір для молоді при КМА у 2018 році
  • Вступ - 2018
  • Правила прийому 2018
  • Травневий інтенсив з англійської мови

Новини Приймальної комісії

Вебінари з математики

(a+b)n = ?

 

Студенти про Могилянку

Профорієнтація

Статистика вступу

НаУКМА в рейтингах

 

Європейська кредитно-трансферна система (з англ. European Credit Transfer System - ЕCTS) - система, створена для забезпечення єдиної міждержавної процедури виміру й порівняння між закладами освіти результатів навчання студентів. Розроблена для забезпечення мобільності студентів, спрощує порівняння і визнання навчальних програм та навчальних досягнень студентів як між вітчизняними, так і між закордонними навчальними закладами.

Дні науки 12-13 листопада

science

 

Програма
Київ,

12-13 листопада 2016 року

12 листопада (субота)

 

Національний університет

“Києво-Могилянська академія”

(корпус 1, ауд. 1-333 (вул. Іллінська, 4))

 

 

Схема університетського містечка

 

 

 

Лекції (з 10:30 до 17:00) за участі кафедри фізико-математичних наук Національного університету «Києво-Могилянська академія», Інституту ядерної фізики НАН України, Інституту фізики НАН України. 

 

 

10:30 Володимир Улещенко «Великий вибух – початок всього»

Зараз ми не сумніваємось в тому, що колись давно наш світ почався з Великого Вибуху. Але звідки ми це знаємо, що це підтверджує? Як ми розуміємо, що відбувалося в перші миттєвості після вибуху, і як це відображається у властивостях Всесвіту, який існує в даний момент? Що таке кварк-глюонна плазма і як ми її можемо отримати зараз? Яким чином властивості найбільших структур Всесвіту пов’язані з властивостями найдрібніших елементарних частинок? Спробуємо дати відповіді на ці питання і, можливо, задати собі інші.

 

11:10 Юрій Яковенко «Походження хаосу в макросвіті – звідки береться непередбачуваність?»

Звідки береться випадковість у фізичній системі? З випадкових впливів оточення? Чи все ж вона є наслідком певних внутрішніх властивостей самої системи? Чи може бути так, що ми все знаємо і про стан системи, і про закони її руху, але не можемо передбачити її майбутнього на більш-менш тривалий час? Чому, цілком можливо, ми ніколи не навчимося робити точний прогноз погоди на місяць і більше? Лекція присвячується детермінованому хаосові – незаслужено маловідомому відкриттю математичної фізики минулого сторіччя, яке має важливі філософські та практичні наслідки.

 

11:50 Юрій Степаненко «Нестабільність у ядерному світі»

Матерія навколо нас утворюється з атомів, які в свою чергу складаються з ядер та електронів. Одні ядра залишаються стабільними, інші ж існують мільйонні долі секунди. Якими фізичними процесами викликана така поведінка? Як відбуваються дослідження й отримання короткоживучих ядер? Як на практиці використовуються знання про радіоактивні ядра? Про все це Ви дізнаєтесь із лекції.

 

12:3Руслан Мельник «Аберації оптичних систем та їх застосування»

Як і все у природі, аберації можуть бути і корисними, і небажаними. Але вивчати аберації не лише важливо з практичної точки зору, а й просто цікаво. Адже їх прояв може бути видовищним, артистичним, загадковим, надавати романтичності світлинам і допомагати у творчих пошуках митцям. Лекція міститиме демонстрації на оптичній лаві з лазером і природнім світлом.

 

13:1Галина Довбешко «Новий матеріал графен: структура, властивості, застосування»

Звичайний графіт виявився одним з найцінніших наноматеріалів, коли було взято його одноатомний шар. Такий матеріал називають графеном. Його механічна жорсткість перевищує міцність сталі, а рухливість заряду на декілька порядків більше, ніж у кремнії (який на сьогодні є основним матеріалом для електроніки). Про властивості та неймовірні застосування графену в техніці, медицині та побуті Ви дізнаєтесь з лекції.

 

14:00 Екскурсія (1 год.): «Могилянка крізь віки»

Києво-Могилянська академія – не тільки один із найстаріших університетів Європи, але й місце, де панує особлива атмосфера, яку неможливо описати словами. Потрібно її просто відчути, адже це ніби окремий світ… Ми запрошуємо вас у коротеньку мандрівку Могилянкою. Вашими провідниками будуть її студенти. Ми розкажемо Вам і загальновідомі факти, і те, що знають тільки особливо захоплені історією alma mater, згадаємо науково доведені історичні факти, а також гіпотези та легенди.

Обов’язкова попередня реєстрація за посиланням: https://goo.gl/AYPsXw

 

15:00 Григорій Попов «Забуті групи тварин»

Віддавна люди шукали спосіб продовження тривалості життя. Зараз вчені вже знають багато про старіння та чинники, які його прискорюють і сповільнюють. На початку 20-ого століття було встановлено, що обмеження калорійності їжі може сповільнювати темп старіння. Пізніше з’явились добровольці голодування, такі, як Рой Волфорд та Поль Брегг. Проте, дискусії щодо збільшення тривалості життя шляхом обмеження дієти досі не вщухають. Постійно додаються нові факти, які змушують змінювати первинні припущення. Все ж таки, чи допоможе обмеження калорійності дієти збільшити тривалість життя? Яке пристосувальне значення має цей феномен, якщо він правдивий? Який механізм явища? Лектор спробує дати відповіді на ці запитання, а також розповість про інші відомі способи сповільнення старіння і те, наскільки вони дієві.

 

15:30 Тетяна Майборода «Український наукфільм ХХ ст.: радянська пропаганда чи ефективний засіб популяризації науки?»

Усі звикли до стереотипної думки, що кінематограф - це розважальна індустрія, основною метою якої є величезні касові збори. І мало хто зараз згадає про існування спеціальних кінооб'єднань та кіностудій, які займалися зйомками суто освітніх та наукових стрічок, як-от Київнаукфільм. Наукові фільми радянської України - це окремий світ, який складають біографії відомих учених, що працювали у різних галузях наукового знання, а також незліченні кілометри плівки, на якій вони зафіксовані. Основним завданням лекції буде спроба прослідкувати зв'язок розвитку кінематографа із розвитком науки в радянській Україні у ХХ ст. та з'ясувати, наскільки їх взаємодія була органічною.

 

16:00 Олексій Чемерис «100 прикладів користі природничих наук»

Діти задають питання: "А навіщо мені це вчити?" тому, що вони часто-густо не бачать яскравих прикладів того, як знання з природничих наук можуть принести їм користь. На лекції буде наведено приклади того, як географія, біологія, фізика та хімія у тісній взаємодії роблять наше життя зручним.

 

16:30 Любов Жарова «Економіка споживання»

Що та чому ми купуємо? Що спонукає нас купувати екологічні, спеціальні, дівчачі, модні товари? Як ми потрапляємо у пастку некритичного мислення та ідемо на повідку рекламодавців, продавців та загалу? Ця лекція для того, щоб замислитися не тільки над тим що саме ми купуємо, але й чому?

 

Телефон для довідок +38 067 5036792 

 

Детальніше про Дні науки читайте на офіційному сайті проекту: http://dni-nauky.in.ua/

А також долучайтеся до сторінок проекту у соцмережах Facebook та ВКонтакте

© 2012-2018 Національний університет «Києво-Могилянська академія»
вул. Сковороди 2, Київ 04070, Україна