Поварня та Трапезна з церквою Святого Духа після реставрації. 2008 рік.

Поварня (Галшчин дім). Південна сторона. 2015 рік.

Інтер'єр другого поверху Трапезної. 2015 рік.

Фрагмент північного порталу Богоявленського собору. Віднайдений у 2010 р.

З колекції музею: глек, горщик, праска, водолій. Кін. XIX- поч. ХХ ст.

Цегла з колекції музею.

Сторінка з альбому випускників Київської духовної академії. 1903 рік.

Частина експозиції "Києво-Могилянська академія: чотири століття історії"

Музейна експозиція "Києво-Могилянська академія: чотири століття історії"

До 400-ліття з часу заснування Києво-Могилянської академії, у жовтні 2015 року, Музей НаУКМА (Галшчин Дім) відкрив свою першу постійну експозицію.

Експозиція розміщена у двох залах в найдавнішій споруді Подолу (поч. XVII ст.) – Поварні Братського монастиря (так званому Будинку Галшки Гулевичівни), що є одним з найголовніших «експонатів» Музею НаУКМА. Структура експозиції відображає минуле Києво-Могилянської Академії (XVII-XIX ст.) та відродження і розвиток НаУКМА від 1991 р. до наших днів. В експозиції представлені археологічні матеріали, архівні документи, речові експонати, книги, фотографії, зокрема оригінал атестату випускника Києво-Могилянської академії кінця XVIII ст., декоративні фрагменти зруйнованого у 1935 р. Богоявленського собору, учнівська грифельна дошка XVIII-XIX ст., фотоальбоми випускників Київської духовної академії 1903-1915 рр., унікальні прижиттєві видання викладачів та випускників Академії XVIII-XX ст., зокрема з дарчими написами та автографами, нагрудні знаки бакалавра Київської духовної академії, а також перше газетне оголошення про набір студентів 1991 р., журнали реєстрації перших абітурієнтів 1992 р., перші вступні тести, перший постер НаУКМА серпня 1992 р., студентські самвидави і творчі роботи, афіши, значки, фотографії, буклети, грамоти, дипломи, медаль Петра Могили та ін. Всі представлені експонати передані і подаровані співробітниками, студентами та випускниками НаУКМА, а також прихильниками Музею НаУКМА. Крім того, тут експонуються 11 портретів видатних діячів Києво-Могилянської академії XVII-XIX ст., спеціально написаних для створення експозиції членом Спілки художників України Г.Зориком.

Дякуємо могилянцям і друзям Музею НаУКМА, які подарували для довічного зберігання або передали для експонування свої матеріали та музейні предмети.

Фоторепортаж з відкриття експозиції

Музей НаУКМА працює в понеділок - п’ятницю з 9. 00 до 18.00. Вхід вільний.
Адреса Музею НаУКМА: вул.Сковороди, 2, вхід з Контрактової площі, біля бібліотеки Антоновичів та Сонячного годинника).
Замовлення екскурсій: тел: (044) 425 35 53; вн.тел.: 151; e-mail:   Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.