400years_small

corona

Національний університет «Києво-Могилянська академія» (НаУКМА)
Вул. Г. Сковороди, 2
м. Київ, 04070
тел.: 425-60-59,
факс.: 463-67-83

Схема університетського містечка

Віртуальний тур

Збіґнєв Бжезінський

Збіґнєв Бжезінський є консультантом і членом опікунської ради Центру стратегічних і міжнародних досліджень у Вашінгтоні. Він також є професором зовнішньої політики Америки у Школі вищих міжнародних досліджень ім. Пола Ніце Університету Джонса Гопкінса. Збіґнев Бжезінські співголовує в Американському комітеті за мир в Чечні, є членом опікунської ради "Фрідом Гауз" і Тристоронньої комісії (США-Європа-Японія), почесним головою фонду "АмеріКеерс" та членом рад директорів Польсько-американського фонду свободи і Польсько-американського підприємницького фонду.

З 1977 по 1981 рік він працював на посаді радника з питань національної безпеки Президента США Джиммі Картера. У 1981 році його було нагороджено Президентською медаллю свободи "за заслуги в нормалізації відносин між США та Китаєм і внесок у захист прав людини та стратегію національної безпеки США".

Д-р Бжезінський закінчив Університет Мак-Ґілла та Гарвардський університет (отримав ступінь доктора філософії у 1953 році). Серед останніх його книг: "THE CHOICE: Global Domination or Global Leadership" ("Вибір: глобальне домінування чи глобальне лідерство"; "THE GRAND CHESSBOARD: American Primacy and its Geostrategic Imperatives" ("Велика шахівниця: першість Америки та її геостратегічні імперативи"); "THE GRAND FAILURE: The Birth and Death of Communism in the 20th Century" ("Великий провал: народження і загибель комунізму в ХХ-му сторіччі"). Він також є автором багатьох статей, опублікованих у різних наукових журналах в Америці та за кордоном.

14 травня 2004 року в НаУКМА відбулась зустріч зі студентами та викладачами на тему "Україна і світ". Збіґнєву Бжезінському вручено диплом Почесного доктора НаУКМА та мантію.