Зроби себе успішним!

success 1

Поради від могилянських соціологів

14 березня 2016 року відбулася зустріч з випускниками Києво-Могилянської академії факультету соціальних наук та соціальних технологій (за сприянням старшого викладача кафедри соціології НаУКМА Артикуци С.С.). Присутні на ній студенти першого курсу спеціальностей «Соціологія» та «Соціальна робота» змогли отримати дійсно унікальну інформацію, відповіді на запитання та поради від Охотіна Петра – випускника кафедри політології 2010 року (незалежного політичного експерта); Вальчишина Андрія – випускника кафедри соціології 2009 року (незалежного політичного експерта); Матвійчука Ігоря – випускника кафедри соціальної роботи 2010 року (який працює у Міжнародному Альянсі з питань ВІЛ/СНІД в Україні); Шемчука Віктора – випускника кафедри соціології 2010 року (який має значний досвід у маркетингових дослідженнях) та Пирогової Дарини – випускниці кафедри соціології 2011 року (яка працює у відділі якісних досліджень Київського міжнародного інституту соціології).

sut-special.jpg

На основі власного досвіду вони розповіли про те, які якості потрібно у собі розвивати, на що варто більше звертати уваги під час навчання. Ці поради справді дуже корисні та цікаві, дають певний стимул у навчанні та допомагають поставити перед собою нові цілі. Головні з них можна висловити тезами:

• Знайдіть себе, не здавайтесь і не зупиняйтесь.
  • Не бійтеся змінюватись та ризикувати.
  • Будьте наполегливими та стресостійкими.
  • Вивчайте мови (зокрема німецьку, іспанську, китайську та ін.).
  • Дивіться не на те, що є зараз, а на те, що буде актуальним у майбутньому. Адже будь-який представник соціальних наук має розуміти тренди.
  • Пробуйте себе у різноманітних конкурсах, конференціях, літніх школах, волонтерських програмах. Це дає певний досвід.
  • У вас обов’язково має бути досвід того, як грамотно письмово висловлювати свої думки та публічно виступати.
  • Ваша робота має бути пристрастю.
  • Прагніть досконалості у роботі. Ви зможете заробляти гроші на тому, у чому є найкращими. Тільки тоді зможете повністю реалізувати себе.
  • Знайте ціну своїй роботі (якщо це не гроші, то рекомендації та досвід).
  • В сучасному світі важливим ресурсом є соціальний капітал - контакти з людьми.
  • Якщо є можливість реалізувати якісь плани, то реалізовуйте їх, поки є час.
  • Знайдіть старшого наставника, який допоможе вам розвиватись.
  • Під час навчання беріть курси з інших спеціальностей, щоб мати різноманітну освіту.
  • Навчіться швидко адаптуватись до нових справ, проектів та напрямів діяльності. Ця якість є однією з найбільш важливих для сучасного світу і України зокрема. Тому вона є складником успіху. До речі, саме адаптивність є характерною рисою для випускників НаУКМА;
  • Ніхто за тебе нічого не зробить, а ти зможеш досягнути всього, якщо тільки забажаєш.

to success

Отже, успіх та особистісний розвиток – це індивідуальна справа кожного. Тільки ти сам можеш знайти та реалізувати справу свого життя. Ти можеш помилятися і змінювати своє рішення, але головне – ніколи не здаватись і не зупинятись на досягнутому. Необхідно завжди чогось прагнути, відкривати для себе невідоме, ставити нові цілі та досягати їх. Навчання впродовж всього життя зробить вас більш конкурентоспроможним і стане запорукою успіху, а робота допоможе розвиватись. Як вважав Шарль де Голль: «Завжди обирайте найскладніший шлях – на ньому ви не зустрінете конкурентів».

Анастасія Коховська,

студентка ФСНСТ (вступ 2015 року)