Відкриття художньої виставки «День Свободи»

22 листопада, о 17.00, Галерея мистецтв ім. Олени Замостян НаУКМА

Митці лише тоді можуть творити справжнє мистецтво, коли вони вільні, незалежні, розкуті.

Вільні від догм, незалежні від влади і покупців, розкуті в творчих пошуках. Такі художники в Україні завжди були. Їх переслідувала влада, вони терпіли злидні, але залишалися чесними людьми-творцями. І зараз вони з нами, а до них приєднуються молоді, що сповідують ті ж цінності, і разом відзначають цією виставкою наше велике свято, яке для нас ніхто не відмінить, – День Свободи!

У виставці беруть участь 38 митців з Києва, Харкова, Одеси, Тернополя, Теребовлі.

З-поміж них – наш 95-літній патріарх Василь Забашта, шістдесятники Людмила Семикіна, Галина Севрук, Марія Литовченко, Микола Стороженко, Володимир Прядка, Олександр Олійник, Микола Малишко, Ніна Денисова, Володимир Пасивенко.

Видатні майстри сучасного українського мистецтва Віра Баринова-Кулеба, Ліна Стебловська, Іван Ковтонюк, Олександр Івахненко, Петро Гончар, Валерій Франчук, Галина Білан, Костянтин Косаревський, Володимир Гарбуз, Василь Корчинський, Михайло Горловий, Микола Білик, Василь Бик, Марина Соченко, Олесь Соловей, Валентина Давиденко, Василь Копайгоренко, Богдан Ткачик, Михайло Кузів, Микола Шевчук.

Гідно несуть естафету волелюбної творчості молоді талановиті митці Ярослав Задворний, Андрій Коваленко, Ольга Ковтун, Наталя Мелесь, Ганна Фурс, Катерина Ткаченко.

Беруть участь у виставці й ініціатори та організатори акції художник Олександр Мельник та студентка НаУКМА Анастасія Мельник.

В контекст виставки органічно входять твори Івана-Валентина Задорожного з меморіально-художнього музею „Хата”.

Відкриття бачиться авторами як мистецька акція, в якій очікується й участь відомих політиків, дисидентів радянських часів, правозахисників Богдана Гориня, Олеся Шевченка, Василя Овсієнка, народного депутата України Олександра Бригінця, письменника-сатирика Євгена Дударя.

Куратори виставки: Олександр Мельник (067-4416149), Анастасія Мельник (067-2337354)

Виставка триватиме до 28 листопада 2013 року

Адреса:

вул. Іллінська, 9, Культурно-мистецький центр Києво-Могилянської академії, Галерея мистецтв ім. Олени Замостян

Галерея працює: вівторок – субота з 11:00 до 19:00.

Вхід вільний