Студентів стимулюють конкурсом дослідити український визвольний рух

Молодим науковцям пропонують дослідити повстанський рух на Наддніпрянщині у 1920-х роках, селянський опір колективізації, ідеологію та програми українського націоналізму в 1920—1950-х років, біографії учасників ОУН та вояків УПА, повсякденне життя підпільників та повстанців та ін.

Організатори конкурсу — Центр досліджень визвольного руху, Український інститут національної пам’яті, Інститут суспільних досліджень (Дніпропетровськ), Центр історії державотворення України в ХХ столітті Києво-Могилянської академії (Київ) та Національний музей-меморіал жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» (Львів).

Конкурс проходить за підтримки Міністерства освіти і науки України.

Конкурс студентських наукових робіт «Український визвольний рух 1920-х-1950-х років» проводять третій рік поспіль, щоб розвивати студентські наукові дослідження українського визвольного руху.

Передбачено три премії для переможців: за найкращу роботу — 3 000 грн, друге місце — 2 000, третє — 1 000 грн.

Учасниками конкурсу можуть стати студенти українських вищих навчальних закладів.

Для участі потрібно до 26 жовтня податки заявку (заповнюється онлайн), а також надіслати на адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. конкурсну роботу у вигляді наукової статті (згідно з вимогами) та ілюстрації до неї.

На конкурс можуть подаватися наукові роботи з таких напрямів:

повстанський рух на Наддніпрянщині у 1920-х роках. Цілком доречними будуть як студії, присвячені окремим повстанням чи отаманам, так і дослідження, що охоплюють певний регіон;

селянський опір колективізації;

ідеологія та програми українського націоналізму в 1920-1950-х роках. Автори можуть пропонувати теми, пов'язані як із певними аспектами ідеології (наприклад, «Геополітичні ідеї на шпальтах "Розбудови нації"» чи «Соціальні функції держави в роботах публіцистів ОУН другої половини 1940 - початку 1950-х рр.»), так і з її творцями (наприклад, «Діяльність М. Сціборського в Парижі», «Діяльність Я. Моралевича в США»);

чільні постаті ОУН та УПА в 1920-1950-х рр. (організатори зацікавлені у дослідженнях, присвячених або малорозробленим в історіографії особам, або аспектам діяльності лідерів ОУН та УПА, які не ставали предметом розгляду дослідників раніше);

діяльність окремих структурних одиниць ОУН і УПА в певний період (наприклад, «Діяльність ОУН на Черкащині 1941-1943 рр.»);

повсякденне життя підпільників та повстанців у 1920-1950-х рр. (цілком прийнятними можуть бути теми, пов'язані із заняттями повстанців у таборі чи системою забезпечення харчами тощо, особливостями проживання у криївках тощо).

«Тематика заявки цілком може виходити поза заявлені межі, якщо надано відповідне обґрунтування. Нас цікавлять оригінальні роботи, оперті на аналіз наявної історіографії та написані з використанням джерел», — говорить к.і.н. Марта Гавришко, керівник академічних програм ЦДВР.

Роботи оцінюватиме конкурсна комісія, до якої увійшли відомі українські історики, дослідники визвольного руху: к.і.н. Володимир В'ятрович, голова Українського інституту національної пам’яті, директор наукового центру при Національному університеті «Києво-Могилянська академія»; д.і.н. Іван Патриляк, професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка; Руслан Забілий, директор Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького»; к.і.н. Володимир Панченко, директор Інституту суспільних досліджень; к.і.н. Олександр Іщук, науковий співробітник Центру досліджень визвольного руху.

Детальніше про умови конкурсу читайте на сайті Центру досліджень визвольного руху.

Прес-центр Центру досліджень визвольного руху: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. тел./факс: +380 32 247-45-22,+380 63 628-68-69