Конференція «Український шлях у забезпеченні прав кримськотатарського народу як корінного народу України»

20 березня 2014 року була ухвалена Постанова ВРУ «Про Заяву Верховної Ради України щодо гарантії прав кримськотатарського народу у складі Української Держави», яка стала справжнім проривом і була високо оцінена як самими кримськими татарами, так і експертним середовищем.

На жаль, на кінець 2014 року можна констатувати, що не багато було зроблено з заявленого.

Ціль конференції – актуалізувати кримськотатарське питання для законотворчої діяльності нового скликання Верховної Ради України і для виконання існуючої нормативної бази виконавчою гілкою влади.

Конференція поділена на три блоки з панелями відповідних спікерів.

Перший блок «Історія боротьби за права кримськотатарського народу в незалежній Україні: ретроспектива і сучасний стан. Формулювання проблеми», другий блок - «Міжнародне і національне право в забезпеченні прав кримськотатарського народу», третій блок - «Виконання законів і державних програм, які стосуються кримських татар і кримськотатарського народу в цілому».

Оргкомітет конференції запрошує подавати тези доповідей для індивідуальних виступів та для участі в панелі по одній із тем правників, істориків, соціологів, політологів, експертів іншого фаху, які можуть критично висвітлити одне з питань вище і, можливо, запропонувати різні кути погляду на кримськотатарську проблему.

Мова конференції: українська.

Графік подання заявок для індивідуальних доповідей та для участі в панелях одного з блоків, відбору доповідей, подання кінцевих текстів виступів, реєстрації:

03 грудня - 15 грудня 2014 року – період подання тез доповідей для індивідуальних виступів та участі в панелях.

16 грудня 2014 року – організаційний комітет завершить відбір доповідей та повідомить доповідачів.

22 грудня 2014 року – проведення конференції.

Також запрошуються усі зацікавлені відвідати конференцію в якості слухачів.

Тези доповідей (300-500 слів) та сесій подаються он-лайн українською (або російською) на e-mail адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. .

Організатори:

- Національний університет «Києво-Могилянська академія»;

- Департамент з питань АР Крим та м. Севастополя Секретаріату Кабінету Міністрів України;

- Уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу.

Місце та час проведення конференції буде оголошено додатково.