У Могилянці розпочалися Дні науки-2016

Місія та візія НаУКМА на найближчі 10 років, визначена стратегічним планом розвитку університету - підтвердження та збереження статусу дослідницького класичного університету, де серед основних завдань є створення нових знань через дослідження. Наукова робота в НаУКМА здійснюється на 32 кафедрах, 6 факультетах і в 35 науково-дослідних центрах та лабораторіях.

До наукової роботи залучені всі 568 науково-педагогічні працівники (з яких 120 докторів (21,13 %)та 294 кандидатів наук (51,76 %), студенти й аспіранти університету.

Традиційно науковий рік в університеті розпочинається відкриттям «Днів науки НаУКМА».

Ця найголовніша подія у житті наукової спільноти Могилянки триватиме з 25 січня до 5 лютого і включає близько 30 заходів. Студенти, викладачі, молоді дослідники підбивають підсумки своїх наукових досліджень, презентують їх результати і визначають напрямки досліджень на рік майбутній.

Відкриваючи Дні науки, президент НаУКМА Андрій Мелешевич сказав: «Університет не може існувати без науки. Це аксіома. Університет, котрий не провадить наукових досліджень – це, в кращому випадку, коледж, або школа. Але виш має ще й презентувати результати своїх наукових розвідок. Це можна робити і шляхом публікацій дослідників, і через їх участь у конференціях. Для Могилянки один з важливих шляхів такої комунікації – це Дні науки. В цей час, у дискусіях і обговореннях з колегами, відточується наукова аргументація, перевіряються результати, виправляються помилки. У цей час наукова спільнота Могилянки презентує кращі свої доробки». (Відео можна переглянути за посиланням).

Цьогоріч всі три доповіді, виголошені на пленарному засіданні, що розпочинають Дні науки, були присвячені природничим наукам. «Це свідоме рішення, - прокоментувала віце-президент НаУКМА з наукової роботи та інформатизації Тетяна Ярошенко. – Найбільш проривні та інноваційні наукові дослідження здійснюються зараз саме у природничій сфері, і Могилянка може пишатися певними здобутками в цій царині, але наш потенціал значно вищий. Для посилення інтеграції університету в міжнародне академічне співтовариство, ширшої участі в міжнародних проектах, отримання конкурентоспроможних наукових результатів світового рівня нам потрібно ще багато працювати. Звичайно, можливості наукових досліджень в Україні зараз доволі обмежені також через фінансові проблеми ( такі дослідження потребують серйозної лабораторної бази, оснащення сучасним науково-дослідним устаткуванням, тому дуже дорогі). Проте, давайте сприймати «проблему» як «можливість». Великі можливості надає підписана Україною програма «Горизонт-2020» , і Могилянка буде активно використовувати всі можливості, які вона надає у сфері фінансування наукових досліджень та пошуку партнерів серед закордонних університетів для їх здійснення».

Доповіді, виголошені на пленарному засіданні:

1. Олександр Андрійович Голуб, д. х.н., професор, декан факультету природничих наук: «Нанобіотехнології і прицільні ліки» (відео можна переглянути за посиланням).

2. Денис Іванович Білько, к. б. н., доцент кафедри лабораторної діагностики біологічних систем: «Стовбурова клітина і її використання в біології та медицині. Проблеми і перспективи» (відео можна переглянути за посиланням).

3. Юлія Миколаївна Бернацька, к. фіз.-мат. н., завідувач кафедри фізико-математичних наук: «Фізична модель світу на початку 21 століття, або бозон Хіггса і всі-всі-всі» (відео можна переглянути за посиланням).

Також на цьому тижні у межах Днів науки пройдуть наступні заходи:

25 січня 2016 року (понеділок) 26 січня 2016 року (вівторок)

• Всеукраїнська наукова конференція «Захист прав людини в умовах збройних конфліктів» Організатор: Центр міжнародного захисту прав людини час проведення: 18-00 місце проведення: Музей НаУКМА

• Дискусійний Урбан-клуб. «Образ міста: яким ми його бачимо?» (перегляд та обговорення документальних стрічок про Київ (1983, 2012 р.) Організатор: Центр урбаністичних студій

27 січня 2016 року (середа)

• Міжнародна науково-практична конференція студентів, аспірантів та молодих вчених «Розвиток економіки в умовах макроекономічної нестабільності: світова та українська практики» Організатор: кафедра фінансів

Наукова конференція «Археологічні студії: здобутки та перспективи – 2016» Організатор: кафедра археології

• Науковий семінар-колоквіум «Дослідження Біблії в Україні: історія, стан, перспективи» Організатор: кафедра філософії та релігієзнавства

• Круглий стіл «Свобода як соціокультурна стратегія: до 145-річчя від дня народження Лесі Українки» Організатор: кафедра літературознавства

• Науково-методичний семінар «Комунікативні аспекти викладання англійської мови як іноземної» Організатор: кафедра англійської мови

• Круглий стіл «Інновації у вивченні і використанні стовбурових клітин» Організатор: кафедра лабораторної діагностики біологічних систем

28 січня 2016 року (четвер)

• Науковий семінар «Дискурсивні характеристики комунікацій» Організатор: Центр комунікативних трансформацій, кафедра англійської мови

• Міждисциплінарний науково-практичний семінар «Демократія. Право. Інтернет: проблеми та перспективи» Організатор: кафедра міжнародного права і спеціальних правових наук

• Науковий семінар «Актуальні проблеми фізики» (І ч.) Організатор: кафедра фізико-математичних наук

• Дискусійний Урбан-клуб. Дискусія 2-а: Який кампус потрібен нам сьогодні? (в рамках проекту «Кампус НаУКМА: нова якість в старих стінах») Організатор: Центр урбаністичних студій

29 січня 2016 року (п’ятниця)

• Міжнародний науково-практичний семінар «Вступ в дію Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Перші висновки та виклики на майбутнє» Організатор: кафедра міжнародного права і спеціальних правових наук

Дні науки-2016 будуть тривати до 5 лютого 2016 р.

Повністю їх програму можна переглянути за посиланням.