Міждисциплінарна дискусія «Декомунізація:війна пам`ятників»

24 лютого, 16.00, Український кризовий медіа-центр

Організатори: Центр урбаністичних студій Національного університету «Києво-Могилянська академія», Національний художній музей України

Партнер: Український кризовий медіа-центр

2 лютого 2016 року Центр урбаністичних студій Національного університету «Києво-Могилянська академія» провів у рамках науково-дослідницького семінару «Київ-як-текст» міждисциплінарну панельну дискусію «Декомунізація столиці: проблеми урбанонімії (методологія, методи, перші результати)». У дискусії взяли участь науковці з Національного університету «Києво-Могилянської академії», КНУ імені Т. Г. Шевченка, Українського інституту національної пам’яті, Міністерства культури України, Національного художнього музею України, Київської міської державної адміністрації, Київського науково-методичного центру по охороні, реставрації та використанню пам'яток історії, культури і заповідних територій та інші.

Соціологи, історики, культурологи, соціальні психологи, мистецтвознавці та пам’яткоохронці обговорювали перші результати перебігу реалізації так званих «законів про декомунізацію» та методологічні труднощі процесу. Зважаючи на суспільну важливість цієї теми та численні питання як суто наукового, так і, ширше, світоглядного характеру, учасники дискусії вирішили продовжити ці розмови і обговорювати крок за кроком різні аспекти декомунізації – перейменування міст і вулиць, долю пам’ятників і творів монументального мистецтва, суть декомунізації музеїв тощо. Ініціатива представників академічної галузі отримала широку підтримку професійної спільноти: про проблеми здійснення декомунізації треба говорити відкрито, публічно.

Наступна дискусія буде присвячена темі «Декомунізація: війна пам’ятників».

Запрошуємо до обговорення істориків, соціологів, мистецтвознавців, культурологів та інших зацікавлених проблематикою.

Вхід вільний.

Учасники:

Оксана Баршинова, мистецтвознавець, завідуюча науково-дослідного відділу мистецтва ХХ - початку ХХІ ст. Національного художнього музею України

Оксана Ременяка, мистецтвознавець, науковий співробітник Інституту проблем сучасного мистецтва НАОМА

Олексій Курінний, старший викладач кафедри міжнародного права Національного університету «Києво-Могилянська академія», експерт Центру міжнародного захисту прав людини

Євгенія Моляр, мистецтвознавець, кураторка проекту SOVIET MOSAICS IN UKRAINE фонду ІЗОЛЯЦІЯ

Світлана Шліпченко, керівник наукових програм Центру урбаністичних студій НаУКМА

Ольга Гончар, культуролог, асистент Мистецького напрямку УКМЦ

Модератор:

Владислава Осьмак (Центр урбаністичних студій НаУКМА)

Адреса:

Український дім на Європейській площі, вул. Хрещатик, 2