Семінар з якісних методів дослідження

28 вересня та 3 жовтня в НаУКМА відбудеться семінар з якісних методів дослідження.

Якісні методи дослідження (qualitative methods, qualitative research) – методологічний підхід, який, на відміну від кількісних методів, дає відповіді не лише на запитання «що? де? коли?», але й «чому?» і «як?». Якісні методи широко застосовуються у гуманітарних науках, зокрема – в урбаністичній та культурній антропології, соціології, історії.

Цей підхід може бути цікавий також архітекторам (для досліджень, що передують розробці проектів).

Семінар орієнтований на студентів, аспірантів, докторантів та викладачів НаУКМА та інших київських ВНЗ, а також урбан-активістів.

Метою семінару є ознайомлення з якісними методами дослідження та обмін досвідом; сприяння формуванню нових дослідницьких компетентностей. Особливий наголос буде зроблено на етичних аспектах дослідницької діяльності.

УЧАСНИЦІ:

Кетрін Ваннер (Ph.D) – Penn State University, США, проф. (історія, культурна антропологія)

Тамара Марценюк (Ph.D) – НаУКМА, доц. (соціологія)

Олена Лисовська (Ph.D) – Western Michigan University, США, проф. (соціологія)

Веде семінар Світлана Шліпченко, керівник наукових програм Центру урбаністичних студій НаУКМА.

Семінар складається з двох сесій:

28 вересня 2016 р., 15.00 – 19.00

3 жовтня 2016 р., 15.00 – 19.00

Мови семінару:

українська та англійська (без перекладу).

Термін реєстрації:

до 26 вересня 2016 р. (включно)

Реєстраційна форма - за посиланням.

Звертаємо увагу, що участь у семінарі звісно передбачає певний рівень підготовки учасників та учасниць. Однак, ми розуміємо, що багато дослідників і дослідниць, які візьмуть участь у цьому заході, прийдуть з різних сфер і матимуть різні бази знання.

Тому ми хочемо попросити УСІХ охочих приєднатись до семінару прочитати наступні тексти Кетрін Ваннер (Penn State University, США, проф. (історія, культурна антропологія)), яка є однією зі спікерок майбутнього семінару:

1) http://www.jhsph.edu/…/publi…/_pdf/pr_apx-b_ethnographic.PDF

2) https://www.academia.edu/…/The_Return_of_Czernowitz_Urban_A…

Заохочуємо до читання і просто зацікавлених у специфіці якісних методів досліджень.

Організатор:

Центр урбаністичних студій НаУКМА (Владислава Осьмак, керівниця)

Місце проведення:

Музей НаУКМА, 2 поверх