Всеукраїнська наукова конференція «Міжнародно-правова відповідальність Російської Федерації за агресію проти України»

24 січня, 14:00 – 17:30, Музей НаУКМА

Подія, що пройде в межах Днів науки-2017, приурочена до 80-ліття одного з найшанованіших викладачів НаУКМА, професора, доктора юридичних наук, Надзвичайного і Повноважного Посла України, заслуженого юриста України Володимира Василенка.

Таку конференцію з актуальних проблем міжнародного захисту прав людини вже вшосте проводить Центр міжнародного захисту прав людини факультету правничих наук Могилянки.

На думку керівника Центру, доктора права Мирослави Антонович, за злочин агресії, який є злочином проти міжнародного права, порушенням норми jus cogens і загрожує безпеці цілого міжнародного співтовариства, країна-агресор повинна понести міжнародно-правову відповідальність.

«Основною метою нашої конференції - наголосила пані Мирослава, - є встановлення можливих шляхів притягнення Російської Федерації до міжнародно-правової відповідальності за порушення територіальної цілісності і суверенітету України спершу шляхом анексії Криму, а потім окупацією частини території на сході України».

Програма конференції:

Міжнародно-правові санкції проти Російської Федерації як держави-агресора.

Володимир Василенко (доктор юридичних наук, професор кафедри міжнародного права і спеціальних правових наук НаУКМА, Надзвичайний і Повноважний Посол України, заслужений юрист України).

Проблеми реалізації міжнародно-правової відповідальності Російської Федерації за агресію проти України

Олександр Задорожній (доктор юридичних наук, професор, завідувач кафедри міжнародного права Інституту міжнародних відносин КНУ ім. Т. Шевченка)

Окупація Автономної Республіки Крим як злочин за міжнародним правом

Леонід Тимченко (доктор юридичних наук, професор кафедри міжнародного права НУ ДПСУ)

Співвідношення міжнародної відповідальності держави та кримінальної відповідальності індивіда у контексті збройного конфлікту між Російською Федерацією та Україною

Микола Гнатовський (кандидат юридичних наук, доцент кафедри міжнародного права Інституту міжнародних відносин КНУ ім. Т. Шевченка)

Індивідуальна кримінальна відповідальність російськихвійськовослужбовців, командирів та начальників за злочини протиміжнародного права, скоєні під час збройного конфлікту на Донбасі

Антон Кориневич (кандидат юридичних наук, доцент кафедри міжнародного права Інституту міжнародних відносин КНУ ім. Т. Шевченка)

Кризові явища міжнародно-правового регулювання відповідальності: погляд цивіліста

Василь Кісіль (доктор юридичних наук, професор кафедри міжнародного приватного права ІМВ КНУ ім. Т. Шевченка)

Юрисдикція Міжнародного кримінального суду щодо злочину агресії

Мирослава Антонович (доктор права, керівник ЦМЗПЛ, доцент кафедри міжнародного права і спеціальних правових наук НаУКМА)

Міжнародно-правова відповідальність за шкоду довкіллю України, спричинену збройною агресією Росії

Марина Медведєва (доктор юридичних наук, професор кафедри міжнародного права Інституту міжнародних відносин КНУ ім. Т. Шевченка)

Тимур Короткий (кандидат юридичних наук, професор кафедри міжнародного права та міжнародних відносин НУ «Одеська юридична академія»)

Захист прав корінних народів (на прикладі караїмів)

Ліліана Тимченко (кандидат юридичних наук, професор кафедри міжнародних відносин та міжнародного права КНУ ім. Б. Грінченка)

Додаткова інформація:

Програма конференції - за посиланням

Повна програма Днів науки НаУКМА-2017 - за посиланням.

Адреса:

м. "Контрактова площа", вул. Сковороди 2