Конференція студентів, аспірантів і молодих учених «Мовний простір слов’янського світу»

26 травня, 10:00 – 18:30, Музей НаУКМА

У заході візьмуть участь представники НаУКМА, Інституту мовознавства, Інституту української мови, Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології і Українського мовно-інформаційного фонду НАН України, КНУ ім. Т. Шевченка, університетів ім. Б. Грінченка та ім. М. Драгоманова, Львівського, Чернівецького, Донецького (Вінниця), Запорізького і Хмельницького національних університетів та інших вишів і наукових закладів України.

Розпочнеться конференція о 10:00 доповіддю академіка НАН України, директора Українського мовно-інформаційного фонду Володимира Широкова на тему: «Національна система лінгвістичних ресурсів та національна лінгвістична інфраструктура України».

О 16:30 – 18:30 відбудеться круглий стіл «Національна система лінгвістичних ресурсів та національна лінгвістична інфраструктура України. Проблеми та перспективи», у рамках якого заплановано такі доповіді:

1. «Метод віртуальних лексикографічних середовищ у національній системі лінгвістичних ресурсів України», Максим Надутенко, кандидат технічних наук, завідувач відділу інформаційних технологій Українського мовно-інформаційного фонду НАН України

2. «Автоматизовані методи дослідження онімного матеріалу (на прикладі ойконімів Дніпропетровщини)», Маргарита Надутенко, кандидат філологічних наук, науковий співробітник Українського мовно-інформаційного фонду НАН України

3. «Створення україномовних соціальних мереж професійної спрямованості та їх використання у прикладній лінгвістиці», Юлія Старишко, молодший науковий співробітник Українського мовно-інформаційного фонду НАН України і Микита Яблочков, аспірант Українського мовно-інформаційного фонду НАН України.

Детальна програма заходу - за посиланням.

Організатор:

кафедра загального і слов’янського мовознавства НаУКМА.

Контактна особа: