Конкурс концепцій культурно-мистецького центру НаУКМА

Шановні колеги!

Від початку відродження Києво-Могилянської Академії, діяльність Могилянського Культурно-Мистецького центру була спрямована на збереження та відновлення кращих мистецьких традицій Академії, на розвиток сучасного українського й презентацію зарубіжного мистецтва, створення духовного середовища для гармонійного розвитку студентів, викладачів та співробітників, розвитку їхніх творчих здібностей, опанування здобутків класичного та сучасного мистецтва. Втім, час від часу варто проаналізувати пройдений шлях, критично оцінити досягнення та недоліки, ідентифікувати нові виклики, які вимагають нових підходів та часом нестандартних рішень. Якою має бути культурно-мистецька діяльність сучасо класичного університету? Який взаємовплив такої діяльності та освітнього процесу? Наукової діяльності? Розвитку студентського самоврядування? Організації дозвілля? Яким має бути місце і роль КМЦ у Могилянці? Чи може КМЦ стати дієвим центром вагомих та цікавих подій в Академії? На ці та багато інших питань нам потрібно отримати відповіді.

Саме тому, на засіданні ректорату НаУКМА наприкінці 2017 року буде розглядатись питання подальшого розвитку культурно-мистецької діяльності НаУКМА. У зв’язку з цим запрошую усіх охочих та небайдужих запропонувати своє бачення концепції культурно-мистецької діяльності НаУКМА та розвитку КМЦ як лідера цього процесу.

Концепція має відповідати таким критеріям:

• Узгоджуватись зі Стратегічним планом розвитку НаУКМА, візією та місією НаУКМА, нашими цілями та цінностями;
  • Бути спрямованою на всебічний розвиток культурно-мистецької діяльності університету та перетворенню КМЦ на визнаний в Україні та поза її межами майданчик для культурної взаємодії із залученням широкої аудиторії, як серед могилянців, так і поза межами НаУКМА: Подолу, Києва, України і не тільки;
  • Мати на меті:
    • створення сприятливих умов для реалізації культурних потреб могилянців, підвищення нашого загального культурного рівня, виявлення творчого потенціалу та інтелектуальних і творчих здібностей могилянської спільноти;
    • сприяти організації дозвілля та відпочинку, створювати умови для групової чи проектної роботи різних цільових груп могилянців;
    • сприяння розвитку існуючих творчих об’єднань та підтримання ініціатив створення нових творчих та мистецьких колективів;
    • розвиток творчої співпраці з культурно-мистецькими закладами та організаціями Києва, України, інших країн;
    • збереження культурно-історичної спадщини Києво-Могилянської Академії;
    • пошук та залучення недержавних джерел фінансування на розвиток культурно-мистецької сфери НаУКМА та модернізацію матеріально-технічної бази Культурно-Мистецького центру;
    • впровадження інноваційної презентації мистецтва, організації культурно-мистецьких акцій тощо;
  • Положення запропонованої концепції не повинні суперечити чинному законодавству України.

Прошу надавати Ваші пропозиції до 10 грудня 2017 р. на ел. адресу   Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Автори найцікавіших концепцій будуть запрошені на засідання ректорату для презентації свого проекту. Подані проекти будуть оцінені провідними українськими фахівцями культурно-мистецької діяльності, в т.ч. з числа наших випускників.

З повагою,

Андрій Мелешевич