Звернення НаУКМА

З приводу рейдерської атаки на редакцію журналу «Всесвіт»

Як ми довідалися із повідомлень засобів масової інформації, 26 квітня 2012 року сталася рейдерська атака на приміщення редакції найстарішого українського журналу іноземної літератури «Всесвіт», який існує з 1925 року. Його засновниками були видатні діячі української культури та літератури Микола Хвильовий, Василь Еллан-Блакитний та Олександр Довженко. На сторінках цього журналу вперше в колишньому СРСР і в незалежній Україні українською мовою виходили переклади творів класиків світової літератури, лауреатів Нобелівської, Пуліцерівської премій, тощо. За 85 років свого існування часопис надрукував понад півтисячі романів,тисячі поетичних добірок, повістей і драматургічних творів, тисячі статей, розвідок, есе, репортажів, інтерв´ю авторів із 105 країн світу в перекладах зі 84-х мов світу. За всіх часів цей журнал був і є культурною інституцією усіх українців, осередком незалежної, критичної думки, вікном українства до світової культури.

Національний університет «Києво-Могилянська академія» з цього приводу висловлює глибоке збентеження і виступає проти будь-яких антизаконних дій, спрямованих на знищення цього осередку культурного життя. Вимагаємо розслідування і висловлюємо свою солідарність з редакцією журналу «Всесвіт», що відстоює свої законні права.

Виконувач обов’язків президента НаУКМА Володимир Моренець