Науковці Ягеллонського університету (Краків) звернулись з Відкритим листом до Президента України

Вони висловлюють стурбованість розвитком української мови

Звертаючись до Президента України з Відкритим листом, який зберігається на Кафедрі українознавства факультету міжнародних та політичних студій Ягеллонського університету у Кракові, під яким стоїть близько 200 підписів, польські колеги зокрема наголошують:"…Вибираючи українознавчі студії, ми ніколи не думали, що ситуація української мови після двадцяти років незалежності буде аж так погіршуватися. У зв’язку з цим ми щораз більше побоюємося, що у майбутньому не знайдемо роботу як українознавці. Нам дуже важко зрозуміти і дуже прикро, що, подорожуючи Україною, в літаках, в поїздах, в офіційних установах України ми чуємо передовсім англійську та російську мови. А українську лише вряди-годи. Наші спроби порозумітися українською не знаходять розуміння і навіть викликають негативні реакції.

...Для нас, громадян Європейського Союзу, до якого, як віримо, увійде й Україна, очевидним є факт, що у всіх державах їхні державні мови є офіційними, а створення умов для їх розвитку є одним із обов’язків влади. Ми віримо, що Україне не стане винятком і збереже свою державну мову та не піде шляхом Білорусії."

Повний текст Відкритого листа можна прочитати тут.