Програми міжнародних обмінів, відкриті для студентів НаУКМА

У Могилянці на практиці втілюються ідеї студентської мобільності, започатковані Болонським процесом

Так, студенти Могилянки активно користуються можливостями, що їх відкривають двосторонні угоди щодо студентських обмінів, які НаУКМА укладає з університетами-партнерами за кордоном. Так, у 2012 / 13 навчальному році могилянці, студенти різноманітних спеціальностей, навчатимуться, протягом року або семестру, у західноєвропейських університетах, багато з яких входять у першу сотню найкращих у світі. Серед них Університет Торонто (26 у світі, за даними найбільш престижного Шанхайського рейтингу університетів у 2011 році) – навчатиметься одна студентка спеціальності «Журналістика»; Університет Уппсали, Швеція (67 у світі, за Шанхайським рейтингом 2011 року) - один студент спеціальності «Філософія»; Вища Нормальна Школа, ENS, Париж (69 у світі, за Шанхайським рейтингом 2011 року) – одна студентка-культуролог; Женевський університет, Швейцарія (73 у світі, за Шанхайським рейтингом 2011 року) - двоє студентів спеціальностей «Фінанси і кредит» та «Економічна теорія»; Університет Гельсінкі, Фінляндія (74 у світі, за Шанхайським рейтингом 2011 року) - навчатимуться 3 студенти спеціальностей «Філософія» та «Соціологія»; BI Норвезька бізнес-школа – один студент, спеціальність «Економічна теорія»; Університет Віадріна, Німеччина – один студент спеціальності «Соціологія»; Варшавський університет, Польща – двоє студентів спеціальності «Програмна інженерія» і «Соціологія»; ISM Університет менеджменту і економіки, Литва – один студент, спеціальність зв’язків із громадськістю та інші. Згадані програми обміну відкриті для студентів усіх спеціальностей і факультетів. Водночас факультет правничих наук підтримує програму обміну з Ягелонським університетом, Краків, Польща; факультет економічних наук започаткував новий проект, що передбачає зокрема стажування студентів та аспірантів, з Університетом Бергена, Норвегія. З наступного навчального року планується започаткувати нові програми обміну із університетами США та Канади.

Загальноуніверситетські міжнародні програми обміну координує відділ міжнародного співробітництва НаУКМА.