Презентація колективної монографії «Голодомор 1932-1933 років в Україні як злочин геноциду згідно з міжнародним правом»

30 листопада, о 16:00, Конгрегаційна зала Староакадемічного корпусу НаУКМА

Монографія є спільним проектом кафедри міжнародного права і Центру міжнародного захисту прав людини Національного університету «Києво-Могилянська академія», в якій зібрані наукові праці українською та англійською мовами викладачів і студентів НаУКМА, а також американських правників – дослідників Голодомору 1932-1933 років в Україні. Вона є узагальненням досліджень, які здійснювалися кафедрою міжнародного права в рамках постійно діючого щорічного наукового семінару «Голодомор в Україні у світлі Закону «Про Голодомор 1932-1933 років в Україні» і міжнародного права», що відбувався під час Днів науки НаУКМА протягом 2007-2011 років.

Розглядаються складні правові аспекти Голодомору 1932-1933 років в Україні, а саме: методологія його правової оцінки, історико-правовий аспект Голодомору, питання правової кваліфікації Голодомору як геноциду, визначення суб’єктів злочину та потерпілих від нього, а також відповідальності за Голодомор 1932-1933 рр. Окремий розділ присвячений аналізу Голодомору в ширшому контексті радянського геноциду проти української нації.

Монографія розрахована на широке коло читачів – науковців, викладачів університетів та вчителів шкіл, аспірантів, студентів і всіх, хто цікавиться питаннями історичної пам’яті та подоланням спадщини радянського минулого.

Автори

Мирослава Антонович, доктор права, доцент, завідувачка кафедри міжнародного права і спеціальних правових наук НаУКМА

Катерина Бондар, магістр права, Гарвардський університет; спеціаліст права НаУКМА

Володимир Василенко, доктор юридичних наук, профессор кафедри міжнародного права і спеціальних правових наук НаУКМА, Надзвичайний і Повноважний Посол України

Галина Журбелюк, кандидат історичних наук, доцент кафедри міжнародного права і спеціальних правових наук НаУКМА

Катерина Крахмальова, LL.M., Центрально-Європейський університет, Будапешт, Угорщина; магістр права, спеціаліст права НаУКМА

Олексій Курінний, старший викладач кафедри міжнародного права і спеціальних правових наук НаУКМА

Вікторія Микуляк, LL.M., "Європа-Інститут", Університет Заарланду, Німеччина; магістр права НаУКМА

Богдан Футей, суддя Федерального Суду Претензій США, доктор права, професор Українського Вільного Університету, Мюнхен, Німеччина та гостьовий професор факультету правничих наук НаУКМА

Наукові редактори: доктор юридичних наук Володимир Василенко, доктор права Мирослава Антонович

Редагування англомовних текстів: Каролін Форстейн

Рецензенти: доктор юридичних наук Олександр Костенко, доктор історичних наук Михайло Кірсенко, доктор історичних наук Юрій Мицик

Монографія видана у Видавничому домі «Києво-Могилянська академія».