У Могилянці пройде презентація книжки Ганса Ульриха Ґумбрехта «Похвала спортивній красі» та його лекція «Спорт та медіа: у пошуках присутності»

14 грудня, о 17:30, корпус 1, ауд. 217

Ганс Ульрих Ґумбрехт (Hans Ulrich Gumbrecht) – американський філософ німецького походження, теоретик літератури та історик культури. Професор французької, іспанської, німецької та португальської літератур Стенфордського університету, автор декількох всесвітньо відомих монографій.

Під час лекції проф. Ґумбрехт торкнеться таких питань:

• як можна пояснити те, що і в культурному, і в економічному вимірах спорт (і спортивна практика, і споглядання спортивних змагань) відіграє сьогодні (на початку ХХІ ст.) більшу роль, аніж будь-коли в історії людства?

• у якому сенсі безпосереднє споглядання спортивних змагань і спорт на ТБ є різними модальностями?

• як розвиваються стосунки між спогляданням спорту та спортивними практиками?

• чому командні види спорту стають все більш популярними (більше, ніж індивідуальні) з кінця ХІХ ст. (і не раніше!)?

• яке майбутнє стимуляторів («допінгу») у спорті?

Книжка «Похвала спортивній красі», яку випустило видавництво «Дух і Літера» – перше видання Ґумбрехта українською мовою.

Вона продовжує міркування автора про категорію присутності, теорію якої викладено у найвідомішій його книжці «Виробництво присутності: чого не може передати значення». Ґумбрехт міркує про спорт та його видовищну сторону, яка робить багатьох із нас палкими вболівальниками. Мова йде про античні Олімпіади, рицарські турніри, атлетичні ігри Ренесансу, сучасні епіфанії атлетичного тіла…

Організатори події:

- Видавництво "Дух і літера",