Актуальний матеріал у тижневику "Дзеркало тижня" стосовно позову НаУКМА проти МОНС

Подаються коментарі авторитетних фахівців

Журналістка Оксана Онищенко наголошує: "Новим конфліктом в освітній сфері ознаменувався початок року — Національний університет "Києво-Могилянська академія" звернувся з позовом до суду "із запереченням намагань Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України скасувати у Могилянці "перехресний вступ" на магістерські програми". НаУКМА заснувала свій магістеріум у 1996 році за концепцією, що переважно панує в усьому світі. Проте в Україні й досі діє принцип "відповідності" напрямів кваліфікації бакалавра та магістра. Тобто випускник бакалаврської програми з фізики може вступати лише на магістерську програму з фізики, біолог — з біології, історик — з історії і т. п. "Замість того, щоб вивчати й поширювати в Україні успішний зарубіжний та вітчизняний досвід, Дмитро Табачник продовжує політику самоізоляції, запроваджуючи казарменну уніфікацію вищої освіти в Україні", — зазначається в повідомленні НаУКМА про позов до суду. У відповідь МОНМС відреагувало роз'ясненням на своєму сайті з посиланням на відповідну нормативну базу, навівши як аргумент, що "неможливо підготувати з бакалавра філології магістра з атомної енергетики". Проте зрозуміло, що за цим "красним слівцем" криється спрощений формальний підхід, намагання утрирувати ситуацію замість того, аби розібратися в ній по суті.

Власне, це й спонукало нас звернутися до авторитетних фахівців, обізнаних із практикою підготовки бакалаврів та магістрів не лише в Україні, а й в усьому світі."

Повністю матеріал "На перехресті: автономія чи уніфікація" можна прочитати за посиланням.