Круглий стіл викладачів давньої та ранньомодерної літератури

30 березня 2012 р. в Національному університеті «Києво-Могилянська академія» пройшов круглий стіл «Викладання української літератури X-XVIII ст. у вищій школі: стан, проблеми й перспективи». Його відкрив вступним словом проф. Володимир Моренець, перший віце-президент, віце-президент з наукової роботи НАУКМА. В роботі круглого столу взяли участь професори й доценти вищих навчальних закладів Києва, Львова, Харкова, Одеси, Житомира, Тернополя, Луцька, Бердянська, Ізмаїла, котрі викладають історію української літератури X-XVIII ст. До обговорення прилучилися через електронну мережу проф. Наталя Пилип’юк (США), проф. Валентина Соболь (Польща), проф. Леонід Ушкалов (Харків) та ін. Архиєпископ Ігор Ісіченко виступив з доповіддю «Літературна спадщина X-XVIII ст. – предмет вивчення і засіб формування сучасного інтелектуала». Було обговорено проект нової програми викладання історії української літератури X-XVIII ст. для університетів, підготований архиєпископом Ігорем Ісіченком (Харківський національний університет імені Василя Каразіна, Національний університет «Києво-Могилянська академія»), професором Петром Білоусом (Житомирський державний університет імені Івана Франка), професором Богданою Крисою (Львівський національний університет імені Івана Франка), професором Миколою Корпанюком (Переяслав-Хмельницький державний педагогічний універститет імені Григорія Сковороди). Проект було доповнено й відкореговано відповідно до наслідків обговорення. Після публікації він буде направлений до вищих навчальних закладів України.

Ухвала круглого столу публікується на веб-сторінці НАУ «Києво-Могилянська академія». Фоторепортаж про круглий стіл вміщено за адресою: https://picasaweb.google.com/117677195775558283276/cwxihD

Проект рекомендацій