privat

Факультет правничих наук

Школа Жана Моне

 us

 

Про нас

Мета проекту

Школа Жана Моне

Новини

Кафедра ім. Жана Моне і Модуль Жана Моне надає наукову та організаційну підтримку «Школі Жана Моне», що була утворена на основі ініціативи Студентського наукового товариства правників «Scholaris» як спроба організувати курс публічних лекцій, об’єднаний однією актуальною та перспективною, і водночас – недостатньо відомою в Україні темою, а саме європейським правом. Протягом 2009-2011 року за підтримки Української асоціації європейських студій (Ukrainian European Studies Association) Студентське наукове товариство організувало проведення 10 публічних лекцій, на які були запрошені не лише студенти правничого факультету, але й студенти з інших факультетів та ВНЗ. Нагородження учасників було проведене за підтримки Делегації ЄС в Україні.

Після успішного завершення цього циклу лекцій, було вирішено перетворити цю ініціативу на стабільний і тривалий проект. За підтримки кафедри ім. Жана Моне проект «Право ЄС в деталях» отримав статус Школи Жана Моне і в 2010-2011 навчальному році продовжив діяльність саме в такому форматі. Метою цього проекту є поширення інформації про ЄС та європейські студії (основний напрям - правова система ЄС, її вплив на Україну, а також відносини Україна-ЄС) серед студентів, науковців та експертів України.

 

У Школі Жана Моне відбулися такі лекції:

 

2017-2018 н.р.

Лекція №1

проф. Карстен Новрот (Гамбургзький університет, Німеччина) «The Legal Framework of Global EU External Relations»

 

Lecture 09 11 17 Nowot

 

Лекція №2

доктор Штефан Лоренцмейер та Бусра Булут (Аугсбургзький університет, Німеччина) «Challenges of Migration and Terrorism in the EU: Look from Germany»

 

Lecture 03 11 17 Lorenzmeier

Лекція №3

проф. Адам Лазовський (Вестмінстерський університет, Великобританія) “EU Citizenship at the time of Brexit

 

Lazowski lecture 17

 

Лекція №4

проф. Наталя Чабан (університет Кантербері, Нова Зеландія) «Crisis, Conflict and Critical Diplomacy: Narrative and Perceptions of the EU in Ukraine»

 

Chaban lecture 17

 

Лекція №5

д-р. Франк-Вальтер Штайнмайер (Президент Німеччини) «European Integration and the Germany-Ukraine Partnership»

 

Steinmeier

2016-2017 н.р.

Лекція №1

проф. Мартин Крігер (університет New South Wales, Австралія 

віце-президент Австралійської асоціації філософії права) «Чому верховенство права є надто важливим, щоб лишити його юристам?» 

 

Лекція №2

доктор Штефан Лоренцмейер (Аугсбургзький університет, Німеччина) «Конституційні засади федеральної Німеччини» 

 

Лекція №3

проф. Адам Лазовський (Вестмінстерський університет, Великобританія) “Brexit means Brexit….but what exactly is Brexit?. Political and legal parameters of UK’s withdrawal from the EU” 

 

Лекція №4 

Мортен Енберг (Представник Генерального секретаря Ради Європи з питань координації програм співробітництва Ради Європи, Голова Офісу Ради Європи в Україні), проф. Тетяна Анцупова (д.ю.н., керівник секції Європейського права прав людини Української Асоціації Європейських студій) «Україна в Раді Європи: 20 років членства»

 

Лекція №5

Андрій Пленкович (прем'єр-міністр Хорватії) «Croatia's European and Euro-Atlantic Experience - A Role Model for Ukraine?»

2015-2016 н.р.

Лекція №1

Сюзана Новакова (науковий співробітник Міжнародного Інституту  соціальних наук в м. Гаага (Нідерланди)) «11 років членства Словаччини в Європейському Союзі: історія успіху чи розчарування?»

 

Лекція №2

Остап Семерак (народний депутат України, перший заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції, випускник НаУКМА (політологія, 1998)) «Імплементація Угоди про асоціацію: досягнення і виклики»

 

Лекція №3

Наталя Блаживська(суддя Вищого Адмінстративного Суду України) «Роль судді в умовах сучасної демократії: європейський дискурс»

 

Лекція №4

Штефан Лоренцмейєр (Аугсбургзький університет, Німеччина) «Політика федерального уряду Німеччини з подолання міграційної кризи в Європейському Союзі»

 

Лекція №5

Ірина Олександрівна Ізарова (кафедра правосуддя Київського національного університету імені Тараса Шевченка)«Відкрите вікно до цивільного процесу Європейського Союзу»

2014-2015 н.р.

Лекція №1

Роберт Хорольський (експерт з права ЄС, радник юридичної фірми «ОМП») «Торговельні політика і право Європейського Союзу: від Карела до Сесилії»

Лекція №2

Маргарита Старкевічіуте (депутат Європейського Парламенту у відставці, професор Вільнюського університету, Литва) «Європейська стратегія розвитку. Погляд з Литви»

Лекція №3

Микола Кузьо (заступник директора Урядового офісу з питань європейської інтеграції секретаріату Кабінету міністрів України) «Сучасні і майбутні виклики забезпечення ефективного застосування Угоди про асоціацію між ЄС та Україною»


Лекція №4

Армен Мазманян (директор Центру конституційних студій (м. Єреван, Вірменія)) «Люстрація: наслідки та порівняльній огляд».

презентація


Лекція №5

Юліана Рев'юк (менеджер податково-юридичного відділу компанії KPMG в Україні) «Договір про асоціацію Україна-ЄС: потенціал та очікувані зміни».
 

презентація

Лекція №6
Ольга Бурлюк (викладач євростудій університету Генту (Бельгія)) "Реакція ЄС на ситуацію в Україні: погляд з Брюсселя"

2013-2014 н.р.

Лекція №1

Наталя Блаживська (суддя Вищого Адмінстративного Суду України) «Теоретичні і практичні можливості застосування права ЄС після набуття юридичної сили Угоди про асоціацію між ЄС і Україною»

Лекція №2
Тарас Качка (член Делегації Україниу переговорах з ЄС щодо Угоди про асоціацію між Україною і ЄС) «Різні правові режими торгівлі в Угоді про асоціацію між ЄС та Україною на прикладі сільського господарства та послуг»

Лекція №3
Крістін Пільтан (радник посольства Франції при Міністрі юстиції України) «Реформа українського судочинства, як передумова ефективного застосування Угоди про асоціацію між ЄС та Україною»

Лекція №4

Анна-Марія Лізін (Почесний Президент Сенату Бельгії, колишній депутат Європейського Парламенту) «Захист гендерних прав в Європі: історія успіху?»

2012-2013 н.р.

Лекція №1

Проф. Ленка Ровна та проф. Іво Слосарчик (Центр ім. Жана Моне з європейських студій Карлова університета в Празі, Чеська республіка) «Застосування права Європейського Союзу в правовій системі Чеської республіки. Судова практика»

Лекція №2

Д-р Міхаела Тофан (Ясський університет, Румунія) "Країни Центральної і Східної Європи і Економічно-валютний союз ЄС" та "Проблеми застосування права ЄС в правовій системі Румунії"

Лекція №3

Христина Одді (депутат Європейського парламенту у відставці, професор європейських студій університету Ворвік, Великобританія) «Громадянство Європейського Союзу. Сучасний стан і виклики майбутнього».»

Лекція № 4

Проф. Дагмар Шік (директор Центру права ЄС ім. Жана Моне, голова кафедри права ЄС ім. Жана Моне, університет Лідс, Велика Британія) “Економічна і соціальна інтеграція в ЄС, як виклики для конституційного устрою ЄС”

Лекція № 5

Д-р Іон Стевіле (Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Молдова в Україні) “Республіка Молдова на шляху євроінтеграції”

2011-2012 н.р.

Лекція №1

Ян Марінус Вієрсма (колишній депутат Європейського Парламенту, віце-президент Європейського Форуму за Демократію і Стабільність)
«Сім років членства східноєвропейських країн в Європейському Союзі. Погляд з ЄС»

Лекція №2

Роберт Хорольський (Експерт з правових питань Українсько-європейського дорадчого центру з питань законодавства (UEPLAC)
«Угода про асоціацію між ЄС і Україною. Що далі?»

Лекція №3

Наталя Блаживська (суддя окружного адміністративного суду м. Київ)
«Застосування права ЄС українськими судами. Сучасна практика та виклики майбутнього»

Лекція № 4

Мортімер Селерс (проф., директор Центру міжнародного і порівняльного права Балтиморського університету, США) "Історія розвитку принципу верховенства права"

Лекція № 5

Андрулла Вассіліоу (Комісар ЄС з питань освіти, культури та мультилінгвізму) "Майбутнє Європейського освітнього простору".

Лекція № 6

Павло Пушкар (працівник Секретаріату Європейського Суду з прав людини (м. Страсбург, Франція))

"Реформування діяльності Європейського Суду з прав людини: останні зміни та перспективи".

2010-2011 н.р.


Лекція №1

проф. Станіслав Шевчук (НаУКМА)
«Конституційні традиції держав-учасниць ЄС»

 

Лекція №2

доктор права Ульріх Ернст (Яггелонський університет)
«Люганська конвенція як підстава для української інтеграції у Європейський простір справедливості»

Лекція №3

проф. Дагмар Шік (Лідський університет, Великобританія)
«Економічний та соціальний конституціоналізм після Лісабонської угоди»

Лекція №4

Зустріч з Павлом Ковалем, Головою Комітету Європарламенту з питань співпраці ЄС-Україна

Лекція №5

Геннадій Друзенко (консультант Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції)
«Зовнішні межі компетенції ЄС: хто їх визначає?»

Лекція №6

Роберт Хорольський (Експерт з правових питань Українсько-європейського дорадчого центру з питань законодавства (UEPLAC)
«Непрямі впливи права ЄС»

Лекція №7

Проф. Альдо Берлінгер (університет Кальярі, Італія)
«Приватне v публічне виконання антимонопольного права ЄС»

Лекція №8

доц. Оксана Головко-Гавришева (кафедра європейського права Львівського національного університету ім. Івана Франка) "Соціальна політика ЄС"

Лекція №9

проф. Ігор Тодоров (кафедра політології Донецького національного університету) «Перспективи євроатлантичної інтеграції України»

2009-2010 н.р.

Лекція №1


проф. Рейнхард Мусґнуґ (Хайдельберзький університет, Німеччина)
«Сучасні проблеми організації і права Європейського Союзу»

Лекція №2

доц. Роман Петров (НаУКМА)
«Просування загальних цінностей ЄС за кордон через європейську політику сусідства»

Лекція №3

Тарас Качка (Міністерство юстиції України)
"Правовий вимір стосунків ЄС з третіми країнами, у тому числі з Україною, на прикладі лібералізації торгівлі"

Лекція №4

Володимир Посельський (експерт з європейських студій, Франція)
"Що таке євроінтеграція. Перспективи розвитку ЄС в 21 ст."

Лекція №5

Доктор Марек Пожицький (Яггелонський університет, Польща)
"Валютна унія в Європі: інституційна та правова структура"

Лекція №6

Доктор Анна Рахвал (Яггелонський університет, Польща)
"Захист прав споживачів в ЄС"

Лекція №7

Юлія Вітка (НаУКМА)
"Розкриття інформації публічними компаніями за законодавством ЄС"

Лекція №8

Катя Лєнцінг, MJur (викладач за програмою Фулбрайта, Німеччина)
"Захист прав людини згідно із законодавством ЄС"

Лекція №9

Денис Гурак (юрист)
"Реформування фінансових ринків у ЄС у зв'язку зі світовою економічною кризою"

Лекція №10

доц. Роман Петров (НаУКМА)
"Застосування права ЄС українськими судами".

Мета проекту

 us

 

Про нас

Мета проекту

Школа Жана Моне

Новини

Проект спрямовано на розробку і викладання високоякісних курсів з права ЄС українською і англійською мовами для студентів бакалаврського і магістерського рівнів навчання, а також на проведення наукових і освітніх заходів на базі НаУКМА. Передбачається, що результатом проекту стане створення кафедри права ЄС на факультеті правничих наук НаУКМА.

 

Зокрема, проект передбачає викладання курсів «Право ЄС» для 5 р.н. та «Право зовнішних відносин ЄС» англійською мовою для 6 р.н., розробку і впровадження курсів «Права громадян інших країн в ЄС» та «Соціальне право ЄС» англійською мовою для 6 р.н., а також курсу «Основи права ЄС» для державних службовців.

 

До плану діяльності кафедри включено організацію і проведення наукових і науково-практичних семінарів та круглих столів, присвячених актуальним проблемам права Європейського Союзу, взаємовідносинам України та ЄС, питанням адаптації українського законодавства до законодавства ЄС тощо. Перший міжнародний науковий семінар у рамках проекту відбувся 21 квітня 2011 р. і був присвячений впливу Лісабонської угоди на відносини між ЄС та Україною. Другий семінар відбувся 11 квітня 2012 р. і мав за тему обговорення наслідків імплементації та застосування "секторального acquis" ЄС у правовій системі України.

 

23 квітня 2013 р. відбувся третій семінар, на якому були обговорені науково-практичні питання переносу спільних цінностей ЄС та застосування права ЄС у правових системах держав Східного Партнерства і Росії. Результатом семінару буде видання книги у міжнародному видавництві Routledge Press.

Фото>>>

Дочірні категорії

© 2012-2024 Національний університет «Києво-Могилянська академія»
вул. Сковороди 2, Київ 04070, Україна