studii

 

 

Помилка
  • JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 49

Експериментальна навчальна лабораторія «Правнича клініка»

us

Історія створення

 

Експериментальна навчальна лабораторія "Правнича клініка" була створена наприкінці 90-х років (1998-1999 р.). Ініціатива її заснування належить деканові факультету правничих наук НаУКМА Володимирові Миколайовичу Сущенку. Ця ідея здобула підтримку серед перших студентів-правників Києво-Могилянської академії.

 

11 квітня 2000 року було затверджено Положення клініки (Про Консультативний центр "Правнича клініка"). Важливу роль у становленні клініки відіграв інтенсивний тижневий тренінг, який провели викладачі Школи права Англії та Уельсу (Велика Британія). Для участі у тренінгу було відібрано на конкурсних засадах перших 12 студентів-консультантів.

 

Мета діяльності

 

Правнича клініка керується у своїй діяльності законодавством України про освіту, Законом України "Про безоплатну правову допомогу", Типовим положенням про юридичну клініку вищого навчального закладу України, що затверджене Наказом Міністерства освіти і науки N592 від 03.08.2006 року, Положенням клініки, Стандартами юридичних клінік Асоціації юридичних клінік України та іншими нормативними актами.

 

Сьогодні Правнича клініка успішно функціонує як навчально-практичний підрозділ факультету правничих наук НаУКМА. Вона є складовою навчального процесу факультету правничих наук і має на меті реалізацію навчальних планів факультету щодо створення умов для набуття студентами практичних знань через прослуховування вибіркової дисципліни "Юридичний практикум", загальною кількістю 216 годин (6 кредитів). Крім того, Правнича клініка слугує базою для проходження студентами-правниками виробничої практики.

 

Правнича клініка має дві основні мети: навчально-практичну та соціальну. Перша полягає у підвищенні рівня практичних знань, умінь і навичок студентів-правників. Соціальна мета – у забезпеченні доступу представників соціально вразливих груп суспільства до безоплатної правової допомоги.

 

Основні напрямки діяльності

 

Основними напрямками діяльності Правничої клініки є:

- надання кваліфікованих юридичних послуг у різних галузях права, окрім кримінального;

- проведення конференцій, семінарів, тренінгів з питань клінічної освіти;

- проведення правопросвітницьких занять у школах, соціальних установах.

 

Клініка надає безоплатну первинну правову допомогу з питань:

 

- захисту конституційних прав і свобод громадян та організацій;

- цивільного, житлового, сімейного, трудового права та соціального забезпечення;

- правового регулювання підприємницької та інвестиційної діяльності;

- захисту прав молоді та неповнолітніх та ін.

 

У роботі із клієнтами Правнича клініка дотримується засад конфіденційності та правил етики. Консультації клієнтам надаються студентами у письмовій формі під керівництвом досвідчених практиків, викладачів-кураторів.

 

Правнича клініка співпрацює з органами державної влади, місцевого самоврядування та громадськими організаціями. Так, ми маємо довготривалу співпрацю з Асоціацією юридичних клінік України, Міжнародним Благодійним Фондом відродження Києво-Могилянської академії, Координатором проектів ОБСЄ в Україні, Міжнародним фондом «Відродження», Американською Асоціацією юристів, Українською Фундацією Правової Допомоги, громадською організацією «Юридична сотня», Благодійною організацією "Соціальна служба "Віфанія" та ін.

 

Наші контакти:

04070, м. Київ

Вул. Набережно-Хрещатицька, 27,к.4

Email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Тел/факс: (044) 425 53 61

© 2012-2024 Національний університет «Києво-Могилянська академія»
вул. Сковороди 2, Київ 04070, Україна