Помилка
  • JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 49

Кафедра екології

us

Загальна інформація

Викладачі

Наука

Публікації

Анотації курсів

Проєкти освітніх програм

Матеріально-технічне забезпечення

Перший набір на спеціальність екологія у НАУКМА відбувся в 1992 р., а кафедра екології була заснована у 1995 році доктором медичних наук, професором Віталієм Павловичем Замостьяном, який і очолював її до 2005 року.

 

Кафедра здійснює підготовку фахівців за спеціальністю 101 Екологія в рамках освітньої програми підготовки бакалавра «Екологія» та освітньо-наукової програми підготовки магістра «Екологія та охорона навколишнього середовища».

Обидві програми забезпечують випускників компетентностями, необхідними для подальшої професійної діяльності у сфері екологічних досліджень, екологічної політики та управління.

Магістерська програма також закладає основи для подальшої педагогічної діяльності у вищих навчальних закладах.

Сертифікатна програма «Зелений бізнес» (бонус магістерської програми) спрямована на формування навичок підприємницького підходу до вирішення довкільних проблем та допомагає випускникам реалізувати себе в підприємницькій діяльності.

 

Кафедра співпрацює з провідними науково-дослідними інститутами Національної академії наук та академій галузевих наук Україні (зокрема, з Інститутом гідробіології, Інститутом ботаніки ім. М.Г.Холодного, Національним природничим музеєм, Національним ботанічним садом ім. М.М.Гришка НАН України) та іншими провідними науково-дослідними установами. Форми співпраці — залучення провідних вчених до викладання навчальних курсів, спільні наукові дослідження, підготовка спільних наукових публікацій, проходження студентської практики на базі наукових установ та ін.

 

Кафедра встановила партнерські відносини та уклала угоди про співпрацю з провідними установами природно-заповідного фонду України, зокрема, з Карпатським національним природним парком, Карпатським біосферним заповідником, Біосферним заповідником «Асканія-Нова», РЛП «Міжріченський», НПП «Голосіївський» та ін. Форми співпраці — проходження польової практики студентів на базі заповідних установ, спільні моніторингові та наукові дослідження, проведення спільних наукових заходів, підготовка спільних публікацій та ін.

 

Кафедра екології підтримує й розвиває наукові та освітні зв’язки з провідними науковими та навчальними центрами Європи, зокрема, з Університетом м. Уппсала (Швеція), Ягеллонським університетом (Краків, Польща), Вищою школою економіки та гуманітаристики (Бєльсько-Бяла, Польща), University of Birmingham, Велика Битанія та ін.

Викладачі беруть участь в освітніх та дослідницьких проектах Програми Балтійського Університету (Baltic University Program, Uppsala University), Швеція, яка охоплює кілька десятків університетів країн Балтійського регіону.

 

Студенти-екологи мають змогу взяти участь у програмах мобільності Erasmus із короткотермінового стажування, а також в коротко- і довгострокових програмах академічних обмінів та академічної мобільності в університетах США, Німеччини, Фінляндії, Угорщини, Швеції та інших країн.

Магістри, зацікавлені у науковій кар'єрі, мають змогу продовжити навчання в докторській програмі 091 Біологія, напрямок «Біорізноманіття».

 

© 2012-2024 Національний університет «Києво-Могилянська академія»
вул. Сковороди 2, Київ 04070, Україна