Школа соціальної роботи імені професора Володимира Полтавця

Гусак Наталія Євгеніївна,

кандидат соціологічних наук

корпус 4, кімната 299

Школа соціальної роботи (ШСР) ім. професора Володимира Полтавця — перша в Україні професійна школа в сфері соціальної роботи, член Міжнародної асоціації шкіл соціальної роботи, Європейської асоціації шкіл соціальної роботи, Східно-Європейської регіональної асоціації шкіл соціальної роботи. Навчальні програми бакалаврату і маґістеріуму поєднують теоретичну та практичну фахову підготовку, побудовані на ідеї активного і партнерського навчання.

Багаторічними партнерами ШСР є українські та закордонні навчальні заклади й професійні організації, а саме: благодійна організація допомоги особам з інтелектуальною недостатністю “Джерела”, благодійна організація “Соціальна служба “Віфанія”, Всеукраїнська мережа людей, які живуть із ВІЛ/СНІД, Міжнародний Альянс із ВІЛ/СНІДу в Україні, Ресурсний центр “Гурт”, Український фонд соціальних інвестицій, Англія Раскін Університет (Кембридж, Велика Британія), Університет Шефілд Халем (Шефілд, Велика Британія), недержавна організація “Гамлет Траст” (Лондон, Велика Британія), Університет м. Любляна (Словенія), Литовський університет педагогічних наук (Вільнюс, Литва), Університет м.Таллін (Естонія), Університет м.Тбілісі (Грузія), Вища школа соціальної роботи та соціальної педагогіки ім. Аліси Саломон (Берлін, Німеччина). Школа тісно співпрацює з громадською організацією “Соціум-ХХІ”, яку створили наші випускники та викладачі, що спільно реалізовують різноманітні соціальні проекти. При ШСР працює інформаційно-тренінговий регіональний ресурсний центр із питань ВІЛ/СНІД та Всеукраїнський центр підтримки розвитку соціального підприємництва "Соціальні ініціативи".

Додатково ШСР пропонує курси підвищення кваліфікації “Практична соціальна робота”, “Менеджмент, експертиза та супервізія інноваційних програм і проектів у соціальній сфері”, “Прикладна соціальна політика”, “Викладання соціальної роботи та соціальної політики”, “Проведення соціальних досліджень”. На замовлення організацій викладачі ШСР проводять супервізію та консультування проектів. Школа провадить активну науково-методичну діяльність, бере участь у виданні наукових журналів ("Social Policy and Social Work in Transition", “Соціальна політика і соціальна робота”, наукового альманаху “Маґістеріум. Соціальна робота і охорона здоров’я”). Студенти ШСР протягом останніх років посідали призові місця у Всеукраїнських олімпіадах із соціальної роботи, стажувалися у США, Німеччині, Нідерландах, Данії, Великій Британії, Італії, Угорщині та інших країнах. Випускники Школи працюють у багатьох провідних державних і недержавних організаціях соціальної сфери, ініціюють та реалізовують інноваційні проекти в соціальній сфері.