Календар подій

Всеукраїнська міждисциплінарна конференція студентів, аспірантів і молодих учених «Мовний простір слов’янського світу»
Від П’ятниця 22 Травень 2015 -  09:00
До Субота 23 Травень 2015 - 11:30

До 400-ліття Києво-Могилянської академії кафедра загального і слов’янського мовознавства Національного університету «Києво-Могилянська академія» започатковує конференцію для молодих науковців, зацікавлених у питаннях мови.

Запрошуємо Вас взяти участь у Всеукраїнській міждисциплінарній конференції студентів, аспірантів і молодих учених «Мовний простір слов’янського світу», що відбудеться  в Національному університеті «Києво-Могилянська академія».

ПРОГРАМА

Всеукраїнської міждисциплінарної конференції студентів, аспірантів і молодих учених «Мовний простір слов’янського світу»

(22 травня 2015 р.)

ВІДКРИТТЯ КОНФЕРЕНЦІЇ

22 травня, 10:00 – 11:00

Вступне слово секретаря оргкомітету конференції Катерини Близнюк

Вітальне слово:

Василь Лучик, доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри загального і слов’янського мовознавства НаУКМА

Відкрита лекція

Віталій Передрієнко, кандидат філологічних наук, доцент кафедри загального і слов’янського мовознавства НаУКМА

Секція 1: МОВА, КУЛЬТУРА, СУСПІЛЬСТВО

22 травня, 11:30 – 13:30

Керівник секції:

Катерина Близнюк, аспірант кафедри загального і слов’янського мовознавства НаУКМА

Доповіді:

Kонцепт «любов» у мовному просторі Петра Могили

Наталія Тома, кандидат філологічних наук, старший викладач кафедри загального і слов’янського мовознавства Національного університету «Києво-Могилянська академія»

Периферійна зона топоніма-концепту Україна на тлі назв Франції та Англії

Олеся Данилевська, аспірант відділу загального мовознавства Інституту мовознавства імені Олександра Потебні НАН України

Асоціативне поле концепту «жінка» в українській мові

Марія Бондар, студентка Національного університету «Києво-Могилянська академія»

Метод компонентного аналізу у зіставних дослідженнях

Наталія Рудика, студентка Національного університету «Києво-Могилянська академія»

Запозичена лексика у словниках першої половини XX ст. на прикладі Російсько-українського словника за ред. А.Кримського та Толкового словаря русского языка за ред. Д.Ушакова

Ольга Лось, аспірант кафедри загального і слов’янського мовознавства Національного університету «Києво-Могилянська академія»

Соціокультурний вектор творчості Ліни Костенко

Іванна Заремська, викладач Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка

Колороніми у фразеологізмах на позначення почуттів в українській і німецькій мовах

Дар’я Маркова, випускниця Національного університету «Києво-Могилянська академія»

Походження і формування поняття «патріотизм»: мовний аспект

Катерина Близнюк, аспірант кафедри загального і слов’янського мовознавства Національного університету «Києво-Могилянська академія»

Секція 2:УКРАЇНСЬКА МОВА У КОЛІ СЛОВ’ЯНСЬКИХ МОВ

22 травня, 14:30 – 16:10

Керівник секції:

Олексій Голінатий, викладач-асистент кафедри загального і слов’янського мовознавства НаУКМА

Доповіді:

Походження і розвиток лексеми «лис» в історії української мови

Оксана Лебедівна, студентка Національного університету «Києво-Могилянська академія»

Словотвірні особливості молодіжного сленгу

Аліна Шейко, студентка Національного університету «Києво-Могилянська академія»

Класифікація дитячих номінацій (на матеріалі дитсадків м. Крижополя)

Інна Гасяк, студентка Національного університету «Києво-Могилянська академія»

Ороніми Західного Поділля, що містять у своєму складі назви кольорів

Артем Коваленко, аспірант відділу ономастики Інституту української мови НАН України

Зіставні дослідження у сфері ономастики

Олеся Даниленко, студентка Національного університету «Києво-Могилянська академія»

Динамічні процеси військового термінотворення

Ольга Петренко, студентка Національного університету «Києво-Могилянська академія»

Прислівникові еквіваленти слова: історія дослідження явища

Катерина Мельник, аспірант кафедри загального і слов’янського мовознавства Національного університету «Києво-Могилянська академія»

Круглий стіл: Сучасна мовна політика України: теорія і практика

22 травня, 16:30 – 18:00

Керівник круглого столу:

Катерина Мельник, аспірант кафедри загального і слов’янського мовознавства НаУКМА

Учасники круглого столу:

Лариса Масенко, Національний університет «Києво-Могилянська академія»

Орися Демська, Національний університет «Києво-Могилянська академія»

Тетяна Шептицька, Київський національний університет ім. Т. Шевченка

Максим Вакуленко, Український мовно-інформаційний фонд НАН України

Оксана Левкова, громадський рух «Не будь байдужим!»

Анна Ющенко, ініціатива «Дріжджі»

Максим Кобєлєв, портал мовної політики language-policy.info

Катерина Чепура, громадянський рух «Відсіч»

Катерина Мельник, ГО «Український світ», аспірант НаУКМА

23 травня 2015 року

11:00 – 12:00 – екскурсія по НаУКМА.

По додаткову інформацію звертайтеся до координатора конференції Катерини Ростиславівни Близнюк Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. чи за телефонами (096) 975 87 64 і (099) 534 86 27, або пишіть на адресу конференції: linguistics.naukma@gmail.c

Місце розташування Національний університет «Києво-Могилянська академія»