Ансамбль старовинної музики

Національного університету “Києво-Могилянська академія”

Художній керівник – Тетяна Трегуб

Ансамбль виконує музику європейського середньовіччя, Ренесансу та раннього бароко, музику українських авторів XVI-XVIII ст. Ансамбль старовинної музики регулярно виступає з концертами у Києво-Могилянській академії, спіпрацює з іншими музичними колективами Києва, гастролює по Україні.

Ансамбль був створений у 1994 році як Творча лабораторія старовинної музики при Культурно-мистецькому центрі Києво–Могилянської Академії композитором і музикантом, знавцем старовинної музики Святославом Крутиковим

Ансамбль працює над відновленням кращих здобутків музичного мистецтва XVІ – XVII століть. На концертах у виконанні молодих музикантів звучать духовні та світські мелодії середньовіччя, танцювальна та поліфонічна музика епохи Відродження та раннього бароко: твори Т. Сузато, К. Жервеза, М. Преторіуса, канцони А. Мортаро, Дж. Фрескобальді та ін. Значну частину репертуару складає міська побутова музика України XVI-XVIII ст.

Робота ансамблю спрямована на відтворення старовинної музики в наближеному до автентичного звучання. Початково, в ансамблі були задіяні копіїї старовинних інструментів з унікальної колекції засновника і першого керівника ансамблю – Святослава Крутикова, значна кількість копій була зроблена власноруч ним. У 2000-у році керівником ансамблю стала колега С. Крутикова – Тетяна Трегуб, яка вже майже двадцять років працює над вивченням автентичних напрямків виконання старовинної музики.

Зараз серед інструментарію Ансамблю – родина блокфлейт: сопрано, альт, тенор і бас, скрипка, гітара, різні ударні інструменти. Святослав Крутиков подарував ансамблю духовий інструмент – дискантовий крумхорн. Пізніше ним було подаровано колективу також ребек та віолу да гамба. У 2007 р. шанувальник мистецтва ансамблю В. Нікітін подарував колективу лютню.

У 2003 році колектив Ансамблю було нагороджено Дипломом Києво-Могилянської академії “за духовність і збереження національних традицій”.

Крім Києво-Могилянської академії, Ансамбль старовинної музики має концерти у різних закладах Києва. Виступав колектив також у Львові, у Тернополі.