• НАУКОВІ ЗДОБУТКИ Національного університету «Києво-Могилянська академія» у 2018 році
  • Kyiv-Mohyla Humanities Journal
  • Наукові школи
  • «Kyiv-Mohyla Law and Politics Journal»

Центр досліджень визвольного руху, Український інститут національної пам’яті, Інститут суспільних досліджень, Центр історії державотворення України ХХ століття НаУКМА та Національний музей-меморіал жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» оголошують у 2014 році конкурс студентських наукових робіт «Український визвольний рух 1920-х-1950-х років».

Молодим науковцям пропонують дослідити повстанський рух на Наддніпрянщині у 1920-х роках, селянський опір колективізації, ідеологію та програми українського націоналізму в 1920—1950-х роках, біографії учасників ОУН і вояків УПА, повсякденне життя підпільників і повстанців та ін.

Конкурс відбувається за підтримки Міністерства освіти і науки України.

Конкурс студентських наукових робіт «Український визвольний рух 1920-х-1950-х років» проводять третій рік поспіль, щоб розвивати студентські наукові дослідження українського визвольного руху.

Передбачено три премії для переможців: за найкращу роботу — 3 000 грн, друге місце — 2 000 грн, третє — 1 000 грн.

Учасниками конкурсу можуть стати студенти українських вищих навчальних закладів.

Для участі потрібно до 26 жовтня податки заявку (заповнюється онлайн), а також надіслати на адресу  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  конкурсну роботу у вигляді наукової статті (згідно з вимогами) та ілюстрації до неї.

На конкурс можуть подаватися наукові роботи з таких напрямів:

• повстанський рух на Наддніпрянщині у 1920-х роках. Цілком доречними будуть як студії, присвячені окремим повстанням чи отаманам, так і дослідження, що охоплюють певний регіон;
  • селянський опір колективізації;
  • ідеологія та програми українського націоналізму в 1920-1950-х роках. Автори можуть пропонувати теми, пов'язані як із певними аспектами ідеології (наприклад, «Геополітичні ідеї на шпальтах "Розбудови нації"» чи «Соціальні функції держави в роботах публіцистів ОУН другої половини 1940 - початку 1950-х рр.»), так і з її творцями (наприклад, «Діяльність М. Сціборського в Парижі», «Діяльність Я. Моралевича в США»);
  • чільні постаті ОУН та УПА в 1920-1950-х рр. (організатори зацікавлені у дослідженнях, присвячених або малорозробленим в історіографії особам, або аспектам діяльності лідерів ОУН та УПА, які не ставали предметом розгляду дослідників раніше);
  • діяльність окремих структурних одиниць ОУН і УПА в певний період (наприклад, «Діяльність ОУН на Черкащині в 1941-1943 рр.»);
  • повсякденне життя підпільників і повстанців у 1920-1950-х рр. (цілком прийнятними можуть бути теми, пов'язані з заняттями повстанців у таборі чи системою забезпечення харчами, особливостями проживання у криївках тощо).

«Тематика заявки цілком може виходити поза заявлені межі, якщо надано відповідне обґрунтування. Нас цікавлять оригінальні роботи, оперті на аналіз наявної історіографії та написані з використанням джерел», — каже к.і.н. Марта Гавришко, керівник академічних програм ЦДВР.

Роботи оцінюватиме конкурсна комісія, до якої ввійшли відомі українські історики, дослідники визвольного руху: к.і.н. Володимир В'ятрович, голова Українського інституту національної пам’яті, директор Центру історії державотворення України ХХ століття НаУКМА; д.і.н. Іван Патриляк, професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка; Руслан Забілий, директор Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького»; к.і.н. Володимир Панченко, директор Інституту суспільних досліджень; к.і.н. Олександр Іщук, науковий співробітник Центру досліджень визвольного руху.

Детальніше про умови конкурсу читайте на сайті Центру досліджень визвольного руху.

Прес-центр Центру досліджень визвольного руху:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. , тел./факс: +380 32 247-45-22, +380 63 628-68-69

afisha-konkurs-studrobit