Дослідження

Дослідження

Публікації

• інтернет-видання “ЛітАкцент” зі щоденним оновленням матеріалів (адреса сайту: www.litakcent.com);
  • видання книжкової версії сайту – альманаху “ЛітАкцент” (2008-2009 рр.);
  • запрошення в Україну популярних зарубіжних письменників, презентація їх творчості (круглі столи, творчі зустрічі, дискусії, прес-конференції);
  • організація і проведення круглих столів із проблем сучасної літератури в Україні та за її межами;
  • залучення до наукової, літературно-критичної діяльності студентів, аспірантів і викладачів з різних університетів України;
  • проведення щорічного книжкового рейтингу «ЛітАкцент року»;
  • книжкова серія «Бібліотека ЛітАкценту».

Протягом 2007-2013 рр.

• Здійснено наповнення і супровід сайту «ЛітАкцент», що висвітлює стан і розвиток сучасної літератури;
  • Підготовлено і випущено в світ чотири випуски книжкової версії альманаху «ЛітАкцент» - 2008-2009 рр. (надіслано в університети України для практичного використання)

Almanah Litakcent

• Видається книжкова серія «Бібліотека "ЛітАкценту"». Видано такі книги:

1. Петро Мідянка «Луйтра в небо»

Midanka

2. Наталя Кузякіна «Траєкторії доль»

Kuziakina

3. Юрій Барабаш «Просторінь Шевченкового слова»

Barabash

4. Володимир Рутківський «Сині води»

volodymyr_rutkivskyi--syni_vody_knyha_1

5. Джозеф Конрад «Зроби або помри: морські історії»

Konrad

6. Ярослав Мельник «Телефонуй мені, говори зі мною»

Melnyk1

7. Роман Піхманець «Із покутської книги буття. Засади творчого мислення В. Стефаника, М. Черемшини і Л. Мартовича»

pihmanec

• З 2008 р. проводиться щорічний книжковий рейтинг «ЛітАкцент року» за номінаціями: «Художня література», «Літературознавство», «Золота булька» (антипремія).

Переможці рейтингу:

2008 р.: Петро Мідянка («Ярмінок») - номінація «Художня література», Марко Павлишин («Ольга Кобилянська: прочитання») - номінація "Літературознавство", Ірена Карпа («Добло і зло») - "Золота булька".

2009 р.: Володимир Рутківський («Джури козака Швайки») - номінація «Художня література», Роман Піхманець («Іван Франко і Василь Стефаник») - номінація "Літературознавство", Люко Дашвар («РайЦентр») - "Золота булька".

2010 р.: Андрій Содомора («Сльози речей») - номінація «Художня література», Ірина Макарик («Перетворення Шекспіра. Лесь Курбас, український модернізм і радянська культурна політика 1920-х років») - номінація "Літературознавство". «Золоту бульку» не присуджували.

2011 р.: Юрій Щербак («Час смертохристів») - номінація «Художня література», Лариса Мірошниченко («Леся Українка: життя і тексти») - номінація "Літературознавство", Юрій Андрухович («Лексикон інтимних міст») - "Золота булька".

2012 р.: Олег Лишега («Великий міст») - номінація «Художня література», Віра Агеєва («Мистецтво рівноваги. Максим Рильський на тлі епохи») - номінація «Літературознавство», Любко Дереш («Голова Якова») - «Золота булька».

2013 р.: Мирослав Лаюк («Осоте») – номінація «Поезія», Мар’яна і Тарас Прохаськи («Хто робить сніг») – номінація «Поезія і проза для дітей», Михайло Бриних («Шидеври світової літератури. Хрестоматія доктора Падлючча. Том перший»; «Шидеври вкраїнської літератури. Хрестоматія доктора Падлючча. Том перший») – номінація «Есеїстика й літературознавство», Наталка Сняданко («Фрау Мюллер не налаштована платити більше») – «Золота булька». У номінації «Проза» переможців визначено не було.

• На запрошення Центру в Києві побували: Мілета Проданович, Ольга Токарчук, Юдіт Герман, Марина Левицька, Андрій Содомора, Юрій Винничук, Віктор Неборак.
  • Проведено серію творчих вечорів і круглих столів, присвячених їхній творчості.
  • Проведено серію тематичних «круглих столів».
  • З метою формування школи сучасної української літературної критики до участі в роботі Центру, зокрема – сайту «ЛітАкцент», активно залучається студентська молодь.