Покращення сервісів з охорони психічного здоров’я для жертв тортур: дослідження ефективності різних форм психологічних інтервенцій серед ветеранів АТО і переселенців в Україні

(спільно з Університетом Джонса Хопкінса, США), червень 2015 – червень 2018

Проект USAID, який реалізується Блумберзькою школою громадського здоров’я університету Джонса Хопкінса у співпраці з Національним Університетом «Києво-Могилянська Академія» - у Запорізькій і Харківській області й м. Києві.

Проект розрахований на 3 роки 2015-2018 і передбачає 3 фази:

• Якісне дослідження психосоціальних проблем ветеранів АТО і переселенців

• Розробка і валідизація опитувальника психічного здоров’я

• Дослідження ефективності різних форм психологічної інтервенції СЕТА

В рамках проекту передбачено надання послуг з немедичної психотерапії ветеранам АТО та переселенцям, віком 18 років і старше. Програма побудована на методах когнітивно-поведінкової психотерапії. Ефективність СЕТА у психотерапії симптомів посттравматичних розладів, депресії, тривожних розладів та залежності доведена низкою попередніх досліджень в США, Іраку, Тайланді та низці інших країн. Програма здійснюється під керівництвом тренерів з університетом Джонса Хопкінса і відповідає найвищим стандартам якості у сфері психічного здоров’я. Всі послуги для переселенців та ветеранів АТО є безкоштовними.