Центр міжнародного захисту прав людини

Дослідження

Публікації

Новини ЦМЗПЛ

us

Мирослава АНТОНОВИЧ,
керівник Центру, доктор права, доцент,
керівник Сертифікатної програми «Міжнародний захист прав людини»
4 корпус, кімн. 325,

Володимир Василенко,

директор програми «Голодомор в Україні у світлі Закону «Про Голодомор 1932-1933 років в Україні» і міжнародного права»
доктор юридичних наук, професор
4 корпус, кімн. 325,
 тел 425-6073

Зоряна ЧЕРНЕНКО,
директор программ «Етико-правові питання біоетики, фармацевтичного та медичного права», «Правові аспекти ґендерних прав та прав дітей»
доктор права, ст. викладач

Олексій КУРІННИЙ,
директор програми «Права націй, національних меншин та корінних народів за національним і міжнародним правом»
магістр права, ст. викладач

Центр міжнародного захисту прав людини (ЦМЗПЛ) створено у 2010 році. Його метою є проведення наукових досліджень та навчальної діяльності у сфері міжнародного захисту прав людини та участь в інформаційно-аналітичному забезпеченні законотворчої та правозастосовної діяльності в Україні.
Центр сприяє впровадженню принципових засад нової вищої освіти в НаУКМА – поєднанню навчання з науковою роботою на всіх етапах підготовки фахівців. Центр проводить дослідження в рамках загальної наукової концепції НаУКМА – “Україна: людина, суспільство, природа”.

Основні напрямки діяльності:

1. Організація навчальної діяльності та науково-дослідницьких робіт з окремих проблем у сфері міжнародного захисту прав людини;
2. Сертифікатна програма «Міжнародний захист прав людини»;
3. Налагодження відносин з Радою Українських правозахисних організацій, Представництвом ООН в Україні, Радою з прав людини ООН та Агентством з прав людини ЄС;
4. Програма з дослідження Голодомору 1932-1933 років в Україні;
5. Програма з гендерних прав і прав дітей;
6. Програма з міжнародного захисту прав національних меншин;
8. Налагодження контактів із зарубіжними і міжнародними організаціями, об’єднаннями, асоціаціями з міжнародного захисту прав людини, із аналогічними інституціями

Співробітники Центру постійно виступають з доповідями на всеукраїнських та міжнародних конференціях (Інститут Харрімана, Колумбійський університет (Нью Йорк); Університет Гіссена (Гіссен, Німеччина), на наукових семінарах та літніх школах. У лютому 2012 року ЦМЗПЛ спільно з кафедрою міжнародного права НаУКМА організував Всеукраїнську конференцію «Сучасні механізми захисту прав людини». Щорічно проводиться науковий семінар «Голодомор 1932-1933 років в Україні у світлі Закону України «Про Голодомор» і міжнародного права».