Другий тур виборів президента НаУКМА - 27 січня 2022 року, дебати - 25 січня 2022 року

Результати ІІ туру виборів, які відбулись 27.01.22:

• Сергій Квіт – 235 голосів (52,80%)
  • Олександра Гуменна – 191 голос (42,92%)
  • Проти всіх – 18 голосів (4,04%)
  • Зіпсовано – 1 бюлетень.

Правовий висновок щодо результатів другого туру виборів президента НаУКМА

Жодних підстав сумніватися у результатах виборів 27 січня 2022 року не існує. Про це заявляють експерти - відомі фахівці - правники. Повний текст висновку за покликанням.

Заява Наглядової ради НаУКМА щодо рішення МОН про оголошення конкурсу на зайняття посади президента НаУКМА

Відкрите звернення могилянської спільноти щодо виборів президента НаУКМА

27 січня 2022 спільнота Національного університету “Києво-Могилянська академія” обрала президентом університету Сергія Квіта, доктора філологічних наук, професора, другого президента НаУКМА (2007-2014). Одностайне рішення Виборчої комісії щодо встановлення результатів виборів підтримали обидва кандидати на посаду президента.

Організаційний комітет оприлюднив протокол про результати голосування і передав Міністерству освіти і науки України відповідну документацію. Оргкомітет з виборів президента, Вчена рада НаУКМА, Конференція студентів та інші студентські організації НаУКМА, Наглядова рада університету, Асоціація випускників НаУКМА, члени могилянської спільноти, партнери Академії засвідчили єдність у визнанні результатів виборів, які відбулися чесно і прозоро. Могилянська спільнота згуртована довкола демократичних ідеалів. Ми не ділимось на переможців і переможених, а готовність до діалогу і повага до інших точок зору - наші цінності і чесноти. Будь-які спроби дискредитувати результат виборів або у інший спосіб похитнути інституційну спроможність Могилянки отримають належний спротив.

Очікуємо від Міністерства освіти і науки України щонайшвидшого завершення формальних процедур щодо підписання контракту з обраним президентом НаУКМА Сергієм Квітом. Час плинний, Києво-Могилянська академія вічна!

Представники могилянської спільноти (від імені колегіальних органів):

Світлана Оксамитна, Голова Вченої ради НаУКМА
Лариса Кадуріна, Голова профкому НаУКМА
Руслан Грабовський, Голова Студентської колегії НаУКМА
Олександр Романюк, Голова Конференції Студентів НаУКМА
Віктор Іванчик, від імені Наглядової ради НаУКМА
Костянтин Пересєдов, Голова Асоціації випускників НаУКМА
Марта Фаріон, президент Києво-Могилянської Фундації в Америці
Олексій Гнилоскуренко, Голова СО "Спудейське Братство НаУКМА"

Оновлення відбувається постійно, додати свій підпис можна за посиланням.

Переглянути всі підписи (список оновлюється)

Звернення Наглядової ради стосовно ситуації з виборами президента НаУКМА 2022

Шановна могилянська спільното!

Наглядова рада НаУКМА вітає Спільноту із завершенням виборчого процесу і обранням керівника Університету. Засуджуємо інцидент зі спробою зіпсувати скриньки для голосування, що мав місце 27 січня під час другого туру виборів. Вимагаємо від Міністра внутрішніх справ України взяти розслідування цієї справи під особистий контроль.

Оскільки, попри згаданий інцидент, Виборча комісія змогла встановити результат волевиявлення і визначила переможця другого туру виборів, закликаємо Міністра освіти і науки України без зволікань підписати контракт із обраним керівником.

Запрошуємо кандидатів на посаду керівника Університету на засідання Наглядової ради НаУКМА для початку діалогу щодо майбутнього Університету. Таке засідання розпочнеться о 15 годині 31 січня 2022 р. у залі засідань Вченої ради Університету.

Гуртуймося задля майбутнього Могилянки!

За протоколом № 10 засідання Організаційного комітету з проведення виборів президента НаУКМА другий тур виборів президента Києво-Могилянської академії призначений на 27 січня 2022 року з 9:00 до 15:00 години.

Вибори відбудуться в Культурно-мистецькому центрі НаУКМА.

Дебати між кандидатами на посаду президента НаУКМА призначені на 25 січня 2022 року на 18:30.

Нагадаємо, у першому турі виборів Олександра Гуменна отримала 201 голос (33.9%), Сергій Квіт – 232 (39,1%).

Якщо жодна кандидатура не набрала більше 50% голосів осіб, які мають право брати участь у виборах, на сьомий календарний день після проведення першого туру проводиться другий тур виборів.

Шановна Могилянська спільното!

Наглядова рада Університету занепокоєна перебігом виборчого процесу Президента НаУКМА. Поляризація, розбрат і непритаманна для Могилянської спільноти пасивність, наслідком яких є уже п’ята спроба обрати керівника, руйнують авторитет навчального закладу і загрожують його інституційній спроможності.

Закликаємо спільноту виборців прийти 27 січня на вибори президента НаУКМА і проголосувати. Хто б не переміг на цих виборах, попереду нелегка робота з пошуку діалогу між різними командами та відновлення престижу Могилянки.

Наглядова рада засуджує будь-які спроби знецінити Могилянку, дискредитувати кандидатів на посаду Президента і виборчий процес загалом. Закликаємо усіх, хто дотичний до виборів, дотримуватися закону і високих моральних стандартів НаУКМА.

Шануймо минуле Могилянки і гуртуймося задля її гідного майбутнього!

Протоколи засідань Виборчої комісії

Контакти