Помилка
  • JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 49

Гурток сходознавства

Загальна інформація

Сходознавчий гурток – це об’єднання студентів, аспірантів, викладачів та молодих науковців, які вивчають східну філософію, культуру, релігійні традиції і мають бажання поділитися з іншими своїми здобутками та дослідницькими інтересами. Провідна форма роботи гуртка – доповіді фахівців-сходознавців, філософів, дослідників східних культур, представників різноманітних філософсько-релігійних шкіл, мандрівників. Іноді зустрічі супроводжуються виконанням східних практик та проведенням майстер-класів: медитація, гра на музичних інструментах, східні єдиноборства тощо. Гурток регулярно відвідують закордонні лектори: професор Йоґашрі Рагхурам (Індія), грандмайстер кунг-фу Сем Чін (Китай), лама Пема Дудул (Непал), дзен-монахиня Ола Мігач (Польша) та інші. 

 

До роботи гуртка долучаються не лише могилянці, а й студенти та викладачі інших навчальних закладів Києва та України, працівники Інституту сходознавства ім.А.Кримського НАН України, Інституту філософії ім.Г.Сковороди НАН України, представники східних конфесій, а також усі, хто цікавиться Сходом. 

 

Гурток відкритий до будь-яких пропозицій та нових ідей. 

 

fb f logo blue 50

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Cвітлини із зустрічей Сходознавчого гуртка:

 

Про нас

Керівник – Наталія Павлик, МП-1 “Філософія”. 

 

Актив організації:

  • Анастасія Філенкова (МП-1 “Філософія”),
  • Василь Сич (МП-1 “Історія”),
  • Дмитро Павленко (МП-1 “Філософія”),
  • Василь Корчевний (МП-1 “Філософія”),
  • Ксенія Мейта (МП-1 “Філософія”). 

 

Наукові керівники: Ю.Ю. Завгородній, д.філос.н., науковий співробітник Інституту філософії ім. Г.С.Сковороди НАН України, викладач НаУКМА; С.В. Капранов, к. філос.н., викладач НаУКМА.

Історія

Сходознавчий гурток виник майже на початку відродження самої Академії, а саме – 1993-го року завдяки студентам, що вивчали Схід. Основною формою існування гуртка була підготовка, виголошення та обговорення доповідей з конкретних тем східної тематики. З весни 1995-го року гурток провів шість засідань буддологічного семінару, а у 1996-му нараховував уже 15 членів, мав конкретний час та місце засідань і активно залучав до свого життя викладачів та студентів з інших університетів. 

 

Гурток час від часу переживав періоди занепаду, головною причиною яких було те, що його керівники закінчували навчання, а продовжувати справу певний час було нікому. Серед таких періодів – кінець 90-х, коли діяльність гуртка занепала і відновилася вже у 2002-му, після закінчення курсу «Історія філософії Південної та Східної Азії» (викладачами якого були С. Капранов та Ю. Завгородній); та кінець 2000-х. Потому його роботу було відновлено у 2013-му році з ініціативи студентів-філософів 2-го року навчання. Так, наразі його керівником є студентка МП-1 “Філософія” Наталія Павлик. У гуртка немає фіксованого числа учасників та членства, він є відкритим для кожного, хто цікавиться Сходом та хоче долучитись до активу групи.

© 2012-2019 Національний університет «Києво-Могилянська академія»
вул. Сковороди 2, Київ 04070, Україна