Архів новин 2004 - 2012

«Філософія і література: міждисциплінарний діалог»

Дата публікації: 27.10.2009, 14:00

29-30 жовтня у НаУКМА відбудеться міжнародна наукова конференція, присвячена пам’яті професора Вілена Горського

29-30 жовтня у Національному університеті «Києво-Могилянська академія» відбудеться міжнародна наукова конференція «Філософія і література: міждисциплінарний діалог», присвячена пам’яті проф. Вілена Горського. Організаторами події є кафедра філософії і релігієзнавства та кафедра літератури і іноземних мов НаУКМА. Партнером конференції є Французький Культурний Центр.

29 жовтня:

10:00-11:45 – Пленарне засідання

·         Вітальне слово:

Президент НаУКМА Сергій Квіт;

Почесний президент НаУКМА В’ячеслав Брюховецький;

віце-президент з навчально-наукових студій НаУКМА Володимир Моренець.

·         Слово про Вілена Горського:

Директор Інституту філософії НАНУ Мирослав Попович;

завідувач кафедри філософії НаУКМА Марина Ткачук.

·         Виступ професора Університету Лілль-3 (Франція) Філіппа Сабо.

12.00-14.00 - Панель 1. Філософія і література: теоретико-методологічні проблеми діалогу.

15.00-16.30 - Панель 2. Феномен авторського «Я»: філософський аспект.

17.00-18.45 - Панель 3. Філософсько-літературний дискурс: культурно-історичне тло.

30 жовтня:

10.00-14.00 - Панель 4. Філософські інтенції  української літератури: історія і сучасність.

Конґреґаційна зала Староакадемічного корпусу НаУКМА, вул. Г.Сковороди, 2.

Вілен Сергійович Горський зробив вагомий внесок у розбудову української історико-філософської науки дослідженнями з методології історико-філософського пізнання та історії української філософії. Наукові праці Вілена Горського заклали фундамент вивчення духовної культури Києво-Руської доби. Вчений підготував 10 кандидатів і 1 доктора філософських наук, керував низкою наукових проектів у межах теми “Історія філософії в Україні: європейський контекст”. Вілен Горський - автор біобібліографічного словника “Філософська думка в Україні”, десяти індивідуальних та двох колективних монографій, чотирьох збірників наукових праць, доповідей на міжнародних конференціях в Україні, Росії, Польщі, Болгарії, Італії, Франції, Швейцарії, США. У науковому доробку вченого – близько трьохсот наукових та науково-методичних праць, у тому числі підручник “Історія української філософії”, що витримав чотири перевидання.