Архів новин 2004 - 2012

День соборності України

Дата публікації: 22.01.2010, 15:28

22 січня 1919 року було проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки в єдину державу

Сьогодні, 22 січня, згідно з указом Президента України відзначається День соборності України (День Злуки).

У цей день, 90 років тому відбувся Акт Злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки в єдину державу. І хоча об’єднаній країні так і не вдалося зберегти єдність і незалежність до 90-х років ХХ століття, Акт Злуки став реальним втіленням вікової мрії українців про свою власну суверенну державу. А 22 січня 1990 року мільйони тоді ще радянських українців вишикувалися в живий ланцюг від Києва до Львова, відзначаючи День соборності.

Національний університет «Києво-Могилянська академія»
вітає всіх українців з днем возз’єднання нації!
Слава Україні!