Архів новин 2004 - 2012

Зустріч могилянців із Президентом НаУКМА

Дата публікації: 22.02.2010, 09:48

Відбулася чергова зустріч могилянців із Президентом НаУКМА, на якій Сергій Миронович Квіт представив проект вдосконалення змісту та організації системи навчального процесу в Києво-Могилянській академії.

Відповідно до рішення Вченої ради НаУКМА від 17.12.09, з наступного навчального року (1 вересня 2010) в Могилянці запроваджується Європейська кредитно-трансферна система (ЄКТС), яка є складовою Болонської системи і сприяє мобільності студентів в межах Єдиного Європейського освітнього простору (ЕНЕА).

Зміни в НаУКМА у зв’язку із запровадженням ЄКТС:
– перехід на семестрову форму навчання (всього 36 робочих тижнів: 15+15+6);
– зменшення кількості сесій (2 замість 3) та іспитів (до 8 на рік замість 24);
– поділ курсів на модулі із проміжним контролем, що дає можливість студенту дослуховувати курс в іншому університеті без перескладання прослуханих модулів;
– нова система контролю якості навчання і викладання, яка спрямована на боротьбу з плагіатом.

Разом з тим, Могилянка залишає незмінними принципи, які вирізняли її від часу відродження:
– систему Liberal Arts Education:
самостійне формування навчального плану студентом,
можливість опанувати 2 спеціальності – major та minor,
можливість вступу з будь-якої програми бакалаврату на будь-яку програму маґістеріуму;
– дві робочі мови — українська та англійська;
– два тижні самостійної роботи.

Могилянка діяла відповідно до болонських принципів фактично з часу свого відродження, і на сьогодні є єдиним українським університетом, який реально впроваджує і працює відповідно до засад Болонської системи.