Архів новин 2004 - 2012

Громадські слухання «Історія і політика»

Дата публікації: 21.06.2010, 20:24

В Українському домі за участі могилянців В`ячеслава Брюховецького, Наталі Яковенко, та Володимира Панченка відбулися громадські слухання «Історія і політика»

В Українському домі відбулися громадські слухання «Історія і політика». У дискусії взяли участь Почесний президент НаУКМА В’ячеслав Брюховецький, завідувач кафедри історії професор Наталя Яковенко, професор кафедри літератури та іноземних мов Володимир Панченко.

Дискусія складалася з двох панелей: «Історична пам`ять і політика на просторах часу» та «Історична пам`ять і політика: рік 2010-й — і далі».

За результатами обговорення було ухвалено меморандум учасників громадських слухань, які визнали неприпустимими:
- політизацію історії, спроби її «приватизації» політичними партіями;
- експлуатувати пам’ять про Другу світову війну і перемогу в ній для просування так званої ідеї східнослов’янської єдності, яка актуалізується неоімперськими силами;
- повернення до схем і стереотипів радянської та російської історіографії;
- нав’язування суспільству партійного бачення історії, ставленя історичної освіти в залежність від політичних поглядів державного чиновника;
- неосталінізм, ознаки якого помітні як у реанімації скомпрометованих «совєтських» практик, так і в увічненні пам’яті кривавого тирана, якому влада потурає своєю мовчазною згодою;
- кон’юнктурне заперечення Президентом України В.Януковичем факту геноциду українського народу в 1932-1933 рр.;
- висловлювання посла Російської федерації в Україні М.Зурабова про «единый народ», якими він, по суті, заперечує право українців називатися українським народом;
- спроби ліквідації Українського Інституту національної пам’яті, створеного у цілковитій відповідності з практикою багатьох посттоталітарних країн.