Архів новин 2004 - 2012

У НаУКМА відбулось офіційне відкриття виставки «Народна війна 1917 -1932»

Дата публікації: 06.04.2011, 13:19

З промовами виступили Президент Академії Сергій Квіт та професор Лариса Масенко

5 квітня, у вівторок, о 18.00, у аудиторії 130 (1-й корпус НаУКМА, читальна зала філологічної бібліотеки) відбулося відкриття виставки, експозиція якої підготовлена Київською організацією Товариства "Меморіал" ім. В. Стуса.

Фоторепортаж можна переглянути у блозі пані Олени Білозерської http://bilozerska.livejournal.com/425500.html та на сторінці співорганізатора (від Кафедри міжнародного права і спеціальних правових наук НаУКМА та Центру міжнародного захисту прав людини при ФПвН), ведучого відкриття Олексія Курінного.

Музейну експозицію розроблено впродовж 2008-2009 рр. на основі опрацювання близько 1500 архівних справ з державних та галузевих архівів 18-ти областей України. Виставку присвячено питанням національно-визвольної боротьби українців у період від розпаду Російської імперії до Голодомору й етноциду 1932 – 1933 рр., зокрема, національній самоорганізації українства в 1917 році на власній етнічній території та в діаспорі, державотворчим змаганням українства й повстанському рухові в Україні. Новизною виставки є неупередженість викладу матеріалу, наочність й ілюстративність викладу, наведення узагальнених статистичних даних щодо динаміки державотворчого та повстанського руху, загального числа повстанських загонів та їх кількості по окремих регіонах України.

Є електронний ресурс експозиції.