Архів новин 2004 - 2012

Централізація контролю над університетами

Дата публікації: 02.09.2011, 17:03

Централізація контролю над університетами, ініційована Міністром освіти Дмитром Табачником, суперечить принципам Болонського процесу та університетської автономії.

«Провідні експерти попереджають, що централізація контролю над університетами, ініційована Міністром освіти Дмитром Табачником, означатиме ускладнення їх роботи й відставання України у впровадженні  європейських стандартів у вищій освіті. Здійснювана централізація передбачає підвищення контролю над змістом навчальних програм та фінансуванням, що негативно відбиватиметься на якості освіти й можливості здійснення наукових досліджень» — пише KyivPost.

Детальніше – дивіться у публікації «Університети: Табачник відсуває націю від європейських норм академічної незалежності» («Universities: Tabachnyk shifts nation from European norms of academic independence»), де представлено коментарі Президента НаУКМА Сергія Квіта та керівника Докторської школи НаУКМА Михайла Винницького, ректора Київського політехнічного інституту Михайла Згуровського.