Архів новин 2004 - 2012

Візит до НаУКМА Генерального секретаря НАТО Яап де Хооп Схеффер

Дата публікації: 19.10.2005, 12:41

20 жовтня 2005 року, в рамках офіційного візиту в Україну Північноатлантичної ради НАТО, зі студентами та викладачами НаУКМА зустрінеться Генеральний секретар Альянсу

20 жовтня 2005 року Генеральний секретар НАТО Яап де Хооп Схеффер відвідав НаУКМА. Формальну частину зустрічі зі студентами та викладачами відкрили віце-президент з міжнародного співробітництва п. Катерина Максим та президент НаУКМА В’ячеслав Брюховецький, котрий запропонував лишень на секунду замислитись над епохальними зміни, що їх пережило наше суспільство – адже ще п’ятнадцять років тому у стінах, де зараз Генсек НАТО, виховували політичних ідеологів для морського флоту СРСР. У своїй промові на тему “Чому НАТО?” пан Схеффер спробував заргументувати, чому посилення відносин України з НАТО слід вважати пріоритетним. А серед низки запитань, які професори та студенти НаУКМА поставили Генеральному секретарю, були і досить гострі: зокрема, щодо неоднозначно позитивного ставлення української спільноти до НАТО; про формат партнерства Україна-НАТО в контексті стосунків Україна-Росія. Ще жвавішою, “ввіч-на-віч”, дискусія стала під час неформального фуршету, влаштованого для студентів і викладачів НаУКМА у Центрі Сучасного мистецтва.