Архів новин 2004 - 2012

Ярослав Грицак про значення Могилянки для українського суспільства

Дата публікації: 31.10.2011, 13:42

В інтерв`ю для каналу TVI знаний історик назвав Могилянку серед чинників, які унеможливлюють «білоруський варіант» в нашій країні

У розлогому інтерв`ю програмі Ранок каналу TVI про можливості "білоруського варіанту" історик відповів так:

"Неможливий він, на мене, тому що, по-перше, це запізно, щоби Україна стала Білорусією, треба було би починати це в 90-х роках і тратити багато зусиль. Тобто, умовно кажучи, не дати виникнути Києво-Могилянському університету, Українському католицькому університету, ...не дати виникнути "Українській правді", не дати виникнути вашому каналу, "5 каналу"... Не дати виховати ціле покоління людей, котрі дістали освіту на Заході... Поки існуєте ви, поки існує Києво-Могилянка, поки існують певні інші речі, я думаю, не можна це закрити. І я маю просто тезу, що вони можуть ... обкраяти це, але треба надто вже багато зусиль зробити, щоби знищити це все повністю..."

Повністю інтервю можна переглянути тут