Архів новин 2004 - 2012

Відкриття виставки «Пришестя»

Дата публікації: 23.11.2011, 15:16

26 листопада в Галереї мистецтв ім. Олени Замостян відбудеться відкриття художньої виставки «Пришестя» – модерний сакральний живопис Дмитра Гордіци

26 листопада в Галереї мистецтв ім. Олени Замостян відбудеться відкриття художньої виставки «Пришестя» – модерний сакральний живопис Дмитра Гордіци.

В експозиції представлені твори, які є результатом 10-літньої роботи художника і демонструють полістилізм сучасної української іконописної школи.

«Мистецтво ікони тліє – душа мирянина блукає в лабіринтах неправдивих орієнтирів наслідування. Лише через творчі ікони проникає до нас благодать, як світло через вікно. Ізограф обраний сотворити нову техніку письма, не схожу на жодну з координат історії. Нова українська ікона – жива програма операційної системи Вічність», – вважає Дмитро Гордіца.

«Не інакше, ніж пришестям я називаю явлення сакрального в творчості Дмитра Гордіци. Сакральне у його новій, модерністській інтерпретації. Балансувати на межі сакрального та модерністського мистецтва – завдання не з легких. Здавалося б, одне суперечить іншому, однак на практиці це скоріше гармонія. Внутрішня гармонія мистецького твору, гармонія з часом, синхронність розвитку, відповідність запиту, потребі. Потребі не стільки соціальній, буденній, скільки потребі в піднесеному як формі існування прекрасного й сакрального. Внутрішній потребі», – вважає куратор виставки Микола  Герасимюк.

Від січня 2009 р. Дмитро Гордіца керує Центром досліджень української сакральної культури при Культурно-мистецькому центрі НаУКМА. Центром вже організовано і проведено низку мистецьких проектів, видано кілька альбомів  сучасного сакрального малярства, працює студія іконографії, проводяться наукові дослідження українського іконопису.

Виставка триватиме до 25 грудня 2011  року
Відкриття відбудеться 26 листопада 2011 р. о 19.00 в Галереї мистецтв ім. Олени Замостян (вул. Іллінська, 9)

Галерея працює: вівторок – субота  з 11:00 до 19:00. Вхід вільний

Куратор виставки –  Микола Герасимюк (+38 095 5713978)