Архів новин 2004 - 2012

У Галереї мистецтв НаУКМА відбулося відкриття виставки творів М. Ряснянського,

Дата публікації: 18.05.2006, 16:20

У Галереї мистецтв НаУКМА відбулося відкриття виставки творів М. Ряснянського, присвяченої 80-річчю з дня народження художника

17 травня у Галереї мистецтв НаУКМА відбулося відкриття виставки творів Михайла Ряснянського (1926-2003), присвяченої 80-річчю з дня народження художника.

На виставці представлено більше ста творів художника. Це вже друга виставка картин Михайла Ряснянського, що відбувається у стінах НаУКМА (у 2004 році в Галереї мистецтв експонувалися 76 портретів українських письменників авторства М. Ряснянського, нині ця колекція зберігається у НаУКМА).

Творча спадщина М. Ряснянського складає декілька тисяч творів живопису і графіки. Провідною темою в творчості художника є тема війни. Так з ініціативи художника на базі 2-ї середньої школи м. Миколаєва було створено музей 108-ї Гвардійської Червонознаменної ордена Суворова Миколаївської стрілкової дивізії, куди пан Михайло передав 50 портретів своїх однополчан.
Також М. Ряснянському належала ініціатива створення галереї портретів українських письменників. Йому позували О. Гончар, П. Загребельний, П. Глазовий та ін.

Виставка триватиме до 31 травня 2006 року.
Адреса: Галерея мистецтв НаУКМА, вул. Іллінська, 9 (м. Контрактова площа).