Архів новин 2004 - 2012

«Загублена українська культура за 1000 років»

Дата публікації: 01.09.2007, 20:27

«Загублена українська культура за 1000 років» - інавґураційною лекцією Почесного професора НаУКМА Валерія Шевчука почався 2007-2008 навчальний рік в Академії

Уже традиційно, починаючи з 1992 року, навчальний рік для всієї університетської громади розпочинається відкритою загальноуніверситетською інавґураційною лекцією Почесного професора  університету, вченого зі світовим ім'ям, громадського діяча. Могилянці мали можливість почути мовознавця Юрія Шевельова (США); географа-кліматолога Лоуренса Майсека (Канада); філософа Поля Рікера (Франція); історика Романа Шпорлюка (США); філософа Роланда Піча (Німеччина); поета Ліни Костенко (Україна); філософа Сергія Авєрінцева (Росія); філологів Івана Фізера (США) та Ярослава Розумного (Канада); відомого фахівця з питань стратегії та розвитку бізнесу Адріяна Сливоцького (США), поета, громадського діяча Дмитра Павличка (Україна), вченого зі світовим ім’ям, академіка НАН України Івана Дзюбу (Україна); відомого політолога, редактора видання "Газета виборча" Адама Міхніка.

Цього року для могилянців лекцію на тему «Загублена українська культура за 1000 років» прочитав відомий український письменник, майстер психологічної прози, автор ряду літературознавчих та публіцистичних праць, вчений Валерій Шевчук. «У лекції я ставлю проблему відому і невідому українському освіченому стану. Це проблема загубленої української культури. Так склалося, що у нас вкрали цілі великі пласти культури, або вони тонули у безвісті часу, або їх свідомо замовчували, або вони були знищені стихійними бідами. Розглянути весь цей комплекс є завданням лектора.» - Валерій Шевчук в анотації до лекції.

Повний текст лекції буде надруковано окремим виданням у серії "Лекції почесних професорів НаУКМА" у Видавничому домі "КМ Академія".

По закінченні лекції відбулася церемонія інавґурації Почесного професора НаУКМА Валерія Шевчука.