Архів новин 2004 - 2012

Дата публікації: 05.04.2005, 23:04

“Випростувать себе!” – ефективнішого кредо я не знаю” – такий запис залишила Михайлина Коцюбинська у Хвальній книзі після прочитаної публічної лекції “Вітер з України і наші екзистенційні зусилля”

4 квітня відбулася публічна лекція Михайлини Коцюбинської  на тему “Вітер з України і наші екзистенційні зусилля”. Публічні лекції в НаУКМА — подія, значну зацікавленість якою виявляють не лише студенти і професори НаУКМА, а й широка громадськість Києва. Це одна з історичних традицій, які відроджує Академія, зустрічаючи своє 390-річчя.   Основні тези  лекції Михайлина Коцюбинська означила так:  Події “помаранчевої”  революції: чим вони були для нас? Синдром постреволюційного оскаженіння як загроза. Як подолати “одноклітинність” —  у побуті, літературі, загалом —  у житті? Моральний імператив, його сутність і значення сьогодні. Із вступним словом виступив В’ячеслав Брюховецький, який по завершенні лекції подарував пані Михайлині на згадку Енциклопедію “Києво-Могилянська академія в іменах”. Наостанок Михайлина Коцюбинська у Хвальній книзі  записала: “Випростувать себе!” – ефективнішого кредо я не знаю”. Вчена рада НаУКМА рекомендувала двотомник Михайлини Коцюбинської “Мої обрії”, який побачив світ у видавництві “Дух і Літера”, на здобуття  Національної премії України імені Тараса Шевченка: в березні 2005 року автор стала лауреатом премії. (image) (image)