Архів новин 2004 - 2012

«Міфологічні джерела сакральності української культури»

Дата публікації: 04.12.2007, 18:12

«Міфологічні джерела сакральності української культури» - цикл лекцій імені мистецтвознавця, художниці Аркадії Оленської-Петришин

Національний університет «Києво-Могилянська академія»
Публічні лекції в Могилянці
Цикл лекцій імені мистецтвознавця, художниці Аркадії Оленської-Петришин

Володимир Куєвда,

кандидат психологічних наук, завідувач відділом історії психології Інституту психології ім. Г.С.Костюка АПН України

«Міфологічні джерела сакральності української культури»

Розглядаються психологічна природа міфологічних джерел становлення української етнокультурної моделі, психосемантика метасимволів як виявів мономіфу і диференціація їх у світотворчих уявленнях як засадах етнічної віросповідності, сакральності.
Викладаються етнопсихологічні особливості опредметнення таких уявлень різними виражальними засобами (графічні, колористичні, нумерологічні тощо), становлення основ традиційної символіки, генеза й психосемантика геометричної орнаментики та інше.
Подається тлумачення етнопсихічних механізмів часово-просторової трансляції культурного досвіду.

6 грудня, четвер. Початок о 16.30
Конґреґаційна зала НаУКМА,
вул. Сковороди, 2

Формат: 60 хв. – лекція, 30 хв. – відповіді на запитання.
Публічні лекції в Могилянці – подія, значний інтерес до якої виявляють не лише студенти і професори НаУКМА, а й широка громадськість Києва. До відродження традицій публічних інтелектуальних диспутів та дискусій Києво-Могилянської Академії долучилися свого часу відомі вчені й політичні діячі України і світу, серед яких найбільший резонанс мали лекції Івана Дзюби «Україна перед сфінксом майбутнього», філософів Сергія Аверинцева «Святе передання Старого заповіту», Сергія Кримського «Принципи духовності ХХІ століття», Павла Загребельного «Український шлях», Михайлини Коцюбинської «Вітер з України».

Відділ зв’язків із громадськістю НаУКМА