Архів новин 2004 - 2012

Fulbright Faculty Development Program

Дата публікації: 28.02.2008, 14:55

Fulbright Faculty Development Program - Програма для молодих викладачів та дослідників

Fulbright Faculty Development Program — дослідницька програма для молодих викладачів та науковців, фахівців з бібліотечної справи, спеціалістів у галузі управління культури.
Упродовж одного академічного року учасники програми проводять індивідуальне дослідження; відвідують семінари та лекції в якості вільних слухачів; знайомляться з актуальними надбаннями американських університетів у плануванні навчальних програм, розробці курсів та їх викладанні; беруть участь у наукових конференціях та семінарах. Початок ґранту — серпень-вересень 2009 року.

Галузі спеціалізації: історія, охорона пам'яток історії, археологія, архітектура, філософія, психологія, соціологія, соціальна робота, антропологія, релігійні студії, екологія/охорона довкілля, американські студії (мовознавство, література, мистецтво, історія), ґендерні студії, лінгвістика, журналістика/засоби масової комунікації, мистецтвознавство; історія, критика або менеджмент у галузі культури та театру; театральне мистецтво, бібліотечна справа, музеєзнавство, література, фольклор, управління в галузі освіти, політичні науки, міжнародні відносини, правознавство, економіка (теоретичні напрямки).

*З 2007 року до пріоритетних галузей спеціалізації, окрім гуманітарних і соціальних наук, включено точні, технічні та природничі дисципліни.

Вимоги до кандидатів:
Програма відкрита для молодих викладачів та дослідників — спеціалістів з вище зазначених дисциплін, які ще не мають наукового ступеня. Кандидати повинні відповідати наступним вимогам:
• мати українське громадянство та проживати в Україні на час проведення конкурсу;
• викладати у ВНЗ та мати щонайменше 2 роки досвіду викладання чи адміністративної роботи у системі вищої освіти (або 2 роки професійного досвіду у відповідній у галузі);
• вільно володіти англійською мовою;
• дотримуватись правил, які регламентовано візою J-1; після завершення терміну ґранту учасник Програми має повернутись в Україну на 2 роки.

*Перевага надаватиметься кандидатам віком до 35 років.

Умови ґранту:
Учасники Програми отримують:
• квиток в обидва боки;
• щомісячну стипендію;
• додаткові гроші для придбання професійної літератури;
• медичне страхування.
Витрати, пов'язані зі складанням комп'ютерного іспиту TOEFL iBT, покриває Офіс Програми ім. Фулбрайта.

Документи на конкурс та вимоги до їх оформлення:
Претендентам необхідно подати до Офісу Програми ім. Фулбрайта комплект документів, до якого входять:
• заповнена анкета
• три рекомендаційні листи
• завірені копії диплому про вищу освіту та додатку до диплому
Анкету заповнюють англійською мовою. Рекомендаційні листи з перекладом (якщо вони написані українською мовою) повинні бути надіслані тими, хто дає Вам рекомендацію, на адресу Офісу.

Відбір учасників:
• рецензування робіт українськими та американськими фахівцями;
• співбесіда англійською мовою;
• визначення кандидатів на участь у Програмі;
• складання іспиту TOEFL iBT (Internet-based Test of English as a Foreign Language) фіналістами Програми.
Відбір учасників відбувається на відкритій конкурсній основі. Остаточне рішення щодо рекомендованих кандидатів приймає Комісія у США.

Термін подання документів: 16 травня 2008 року

Офіс Програми імені Фулбрайта:
Київ 01001, вул. Грушевського, 4, кiмн. 305
Tел.: (044) 279-1850, 279-2324; тел./факс: 230-20-60